سفیر برزیل در ایران با بیان این که فوتبال می تواند عاملی در تقویت روابط ۲ کشور ایران و برزیل باشد، گفت: آمادگی داریم که با هماهنگی بتوانیم تیم های برزیلی را برای بازی دوستانه به آبادان بیاوریم.

به گزارش آوا دیپلماتیک، لودمار گونسالوس دی آگیارنتو، در سفر به آبادان و دیدار با احسان عباسپور معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان افزود: علاقه مردم آبادان و شباهت فوتبال این شهر به برزیل برای برزیلی ها جالب توجه است.

آگیارنتو با اشاره به علاقه خاص مردم آبادان به فوتبال برزیل گفت: اولین چیزی که در بدو ورود به ایران متوجه شدم این بود که آبادانی ها فوتبال برزیل را دوست دارند و اولین جمله یا اصطلاحی که در ایران یاد گرفتم “آبادان برزیلته” بود.

سفیر برزیل در ایران گفت: قبل از اینکه به آبادان سفر کنم، سفیران قبلی در مورد جاذبه های این شهر گفته بودند و امیدوارم بیش از این در آبادان بمانیم.

آگیارنتو با بیان این که قرار است کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و برزیل تشکیل شود، افزود: شرایط برای میادلات اقتصادی با برزیل برای شهر آبادان نیز مهیا خواهد شد.

وی همچنین با تاکید بر این که همکاری‌های برزیل و ایران در حوزه اقتصادی ه رغم تحریم‌ها ادامه خواهد یافت، گفت: در ۲ سال اخیر به دنبال افزایش واردات از ایران بودیم و از زمانی که به ایران آمدم فقط محصولات ایرانی را خریداری می کنم.

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان نیز در این دیدار گفت: برخی فرهنگ های ایران و برزیل با هم همخوانی دارد ضمن اینکه بازیکنان برزیلی زیادی در تیم صنعت نفت آبادان حضور داشتند.

احسان عباسپور افزود: تبادل بازبکن در سطوح بالا بین آبادان و برزیل می‌ تواند از تصمیم های مناسب باشد هر چند مایل هستیم از ظرفیت بازبکنان برزیلی به ویژه در سطوح بالا استفاده کنیم.

وی بیان کرد: فرصت‌های اقتصادی خوبی در آبادان از جمله زمینهای کشاورزی مطلوب، فرودگاه، قطار، جاده‌ای، ۹۰ کیلومتر مرز با کشورهای همسایه، ۲ رودخانه آب شیرین، تاسیسات پالایشگاه و پتروشیمی وجود دارد که می تواند از ظرفیت‌های توسعه‌ای و همکاری بین دو کشور باشد.

در این دیدارها از سوی فرماندار ویژه آبادان به رسم یادگاری تابلوی عکس هواداران فوتبال صنعت نفت و همچنین پکیج قهوه خوری سنتی آبادان(دَله) به سفیر برزیل هدیه داده شد.

 همچنین سفیر برزیل پیراهن تیم ملی برزیل را به فرماندار و شهردار آبادان هدیه داد.

لودمار گونسالوس دی آگیارنتو، سفیر برزیل بعد از دیدار و نشست با فرماندار ویژه آبادان با حضور در هتل اقامت تیم فوتبال صنعت نفت با سران این باشگاه و کادر فنی و بازیکنان این تیم دیدار کرد و برای بازی امروز نفتی ها مقابل تراکتور سازی به آنها روحیه داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin