سفیر اندونزی در ایران در دیدار با رییس صداوسیما، از علاقه‌مندی کشورش به بهره‌مندی از توانمندی‌های فنی و علمی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، اوکاتاونیو علی مودین، سفیر جمهوری اندونزی در تهران در ابتدای این ملاقات، ریاست سازمان صداوسیما بر مؤسسه توسعه رادیو تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه (AIBD) را به دکتر عسکری تبریک گفت و از میزبانی شایسته سازمان صداوسیما در برگزاری مجمع عمومی AIBD در تهران تشکر کرد.

وی که کشورش پیش از ایران ریاست AIBD را بر عهده داشت، تأکید کرد: توانمندی‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، بدون شک می‌تواند به شکوفایی AIBD منجر شود.

علی مودین با اشاره به اینکه صداوسیما در زمینه‌های فنی و تولید برنامه، شبکه‌های بسیار حرفه‌ای در سطح بین‌المللی دارد، گفت: کشورش بسیار علاقمند است از توانایی‌ها و تجربیات فنی و تولید صداوسیما بهره‌مند شود.

سفیر اندونزی همچنین خواستار ارائه آموزش‌های رسانه‌ای به این کشور از سوی دانشگاه صداوسیما شد.

علی مودین با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رییس پارلمان و رییس‌جمهور اندونزی به ایران خواستار ملاقات‌های مرتب و دوره‌ای مقامات رسانه‌ای دو کشور برای گسترش همکاری‌ها شد.

دکتر عسکری، رییس سازمان صداوسیما نیز در این دیدار، اندونزی را بزرگترین کشور مسلمان در آسیا با جایگاهی ویژه دانست و گفت: سازمان صداوسیما آمادگی دارد تا روابط رسانه‌ای خود را با اندونزی توسعه دهد.

وی با اشاره به همکاری‌های فنی گسترده سازمان صداوسیما با کشورهای منطقه، آمریکای لاتین و آفریقا، برای انتقال تجربیات فنی ایران به اندونزی اعلام آمادگی کرد.

دکتر عسکری به اتمام مهلت تفاهم نامه همکاری رسانه ای دو کشور که تا سال 2015 اعتبار داشت اشاره کرد و افزود: تمدید این یادداشت تفاهم می تواند مبنایی برای توسعه روابط رسانه ای دو کشور باشد.

رییس سازمان صداوسیما همچنین با اشاره به محتوای بین‌المللی قابل عرضه رسانه ملی گفت: این سازمان آمادگی دارد علاوه بر شبکه‌های رسمی دولتی اندونزی قراردادهای همکاری با شبکه‌های خصوصی این کشور نیز منعقد کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin