جرالد پال فلی سفیر استرالیا در تهران با احمد توکلی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس دیدار گفتگو کرد.به گزارش آوا دیپلماتیک، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس در ابتدای دیدار با جرالد پال فلی سفیر استرالیا در ایران ضمن اشاره به ظرفیت بالای منابع طبیعی و قابلیت‌های صنعتی فراوان ایران و استرالیا جهت گسترش مبادلات دو جانبه گفت: منابع طبیعی غنی و پیشرفت‌های جدید بستر مناسبی برای گسترش هر چه بیشتر روابط دو کشور فراهم آورده است.

وی افزود: مجلس آمادگی گسترش روابط خود با استرالیا در همه زمینه‌های مورد علاقه طرفین و بر اساس احترام متقابل را دارد.

توکلی در ادامه ضمن اشاره به توافق هسته‌ای کشورمان در ژنو با کشورهای عضو گروه 1+5 گفت: توافق ژنو نه تحت تاثیر تحریم‌های غیرعادلانه غرب، بلکه در راستای شفافیت فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و با تاکید بر حقوق مسلم ملت ایران حاصل شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: تمام طرف‌های این توافق باید با حسن نیت، احترام متقابل و از موضع برابر جهت اجرای این توافق گام بردارند.

توکلی در پایان با اشاره به تحولات کنونی سوریه و مواضع کشورهای غربی در قبال این تحولات گفت: رفتار برخی از کشورهای غربی در قبال تحولات منطقه به ویژه سوریه دچار تناقض و ابهام است.

سفیر استرالیا نیز در این دیدار گفت: استرالیا برای تبادل دیدگاه‌ها و استمرار گفت‌وگوهای میان مقامات ایران و استرالیا در جهت گسترش روابط تجاری و اقتصادی فی مابین آمادگی دارد.

پال فلی با اشاره به توافق کشورمان با گروه 1+5 نیز گفت: توافق فعلی یک حرکت به سمت جلو است که باید طرفین از این فرصت که دیپلماسی برای آنها به و جود آورده است در جهت منافع خود و منطقه نهایت استفاده را ببرند.

 

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin