مهندس اسفندیار رحیم مشایی رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد با سفیر اتریش در ایران دیدار و گفتگو کرد.در این دیدار مهندس مشایی با بیان اینكه طی گذر زمان مسائل بین‌المللی نسبت به مسایل ملی از تأثیرگذاری بالاتری برخوردار می‌شوند، اظهار داشت: سیر تحولات و شرایط كنونی جهان به سمتی است كه ملت‌ها و دولت‌ها ناچار هستند، در روابط نزدیك با یكدیگر نسبت به مسایل جهانی تصمیم بگیرند.
مهندس رحیم مشایی خاطر نشان كرد: همكاری و اتحاد بین‌المللی در برابر مشكلات و مسایل موجود در جهان یك امر اجتناب‌ناپذیر است.
رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد خاطر نشان كرد: ترس یا بی‌اعتمادی ملت‌ها نسبت به حضور در صحنه بین‌المللی مانع از دستیابی اجماع جهانی برای تصمیم‌گیری‌های مهم است، لذا باید تلاش شود كه مجموعه زیادی از كشورهای دنیا برای حضور فعال در تحولات بین‌المللی انگیزه داشته باشند.
مهندس رحیم مشایی گفت: اگر اعتماد در فضای عمومی جهانی وجود داشته باشد، بی‌تردید كشورها تلاش خواهند كرد در همه مسایل و تحولات، تجربیات مفید و سازنده سایر كشورها و ملت‌ها را مورد استفاده قرار دهند و در چنین صورتی شاهد رویدادهای بالنده و مفیدی در دنیا خواهیم بود.
رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد خاطر نشان كرد: جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های بسیار زیادی از حیث ملی، تاریخی و دینی دارد و به سمتی حركت می‌كند كه ظرفیت‌های خود را در جهت اتحاد و تعاملات گسترده جهانی مورد استفاده قرار دهد.
سفیر اتریش نیز در این دیدار با اشاره به اینكه ایران و اتریش قرن‌هاست با هم رابطه صمیمی دارند، اظهار داشت: بدون تردید جمهوری اسلامی ایران در آینده نقش بسیار مهمی در عرصه بین‌المللی خواهد داشت و موضوعات مختلفی وجود دارد كه دو كشور می‌توانند در خصوص آن با یكدیگر همكاری كنند.
وی خاطر نشان كرد: اتریش به همراه ایران، حامی عدم گسترش سلاح‌های كشتار جمعی است و از هر اقدامی در این زمینه حمایت می‌كند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin