“علاءالدین بروجردی” رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با “یوهونگ یانگ” سفیر چین در تهران، دیدار و گفت‌وگو کرد.علا‌ءالدین بروجردی در این دیدار روابط جمهوری اسلامی ایران و چین را خوب و رو به توسعه خواند و گفت: فضای مجلس شورای اسلامی تقویت به دنبال تقویت و تحکیم روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی و فرهنگی به ویژه پارلمانی است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های بالای اقتصادی، صنعتی و سیاسی در دو کشور برای همکاری‌های دوجانبه، افزود: روابط دوستانه ایران و چین موجب تحکیم و تقویت، امنیت و آرامش در منطقه می‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، همسویی سیاست‌های دو کشور در مورد موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله بحران سوریه را بسیار مفید و موثر خواند و تصریح کرد: با توجه به سرعت روند تحولات منطقه‌ای رایزنی و مشورت نزدیک مقامات عالی دو کشور یک ضرورت است.

در ادامه این دیدار “یوهونگ یانگ” اراده مقامات عالی‌رتبه چین بر رشد و گسترش مناسبات با ایران را مورد تاکید قرار داد و افزود: گفت‌وگو و رایزنی‌های مقامات دو کشور نشان از عزم جدی دولتمردان چین و ایران برای گسترش ارتباطات بین دو کشور است.

وی با یادآوری بحران جاری در سوریه، گفت:‌ گفت‌وگو و مذاکره تنها راه حل بحران سوریه است و راه حل‌ نظامی در این کشور به شکست انجامیده است.

سفیر چین در تهران با ارائه گزارشی از برگزاری آخرین اجلاس کنگره خلق چین و تحولات منطقه‌ای، یادآور شد: ادامه مذاکرات مستمر میان مجالس و مقام‌های سیاسی دو کشور بسیار حائز اهمیت است.

“یوهونگ یانگ” ابراز امیدواری کرد دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سفر رئیس کنگره ملی خلق چین به ایران، از این کشور دیداری رسمی داشته باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin