“سفیان میمونی” سفیر الجزایر در پایان ماموریت خود با “مرتضی سرمدی” قائم‌مقام وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و تبادل نظر کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سفیر الجزایر در تهران در پایان ماموریت خود در ایران، با مرتضی سرمدی، قائم‌مقام وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دو طرف ضمن اعلام خرسندی از روابط بین دو کشور، بر لزوم گسترش این روابط در آینده و در ابعاد مختلف تأکید کردند.

قائم‌مقام وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از فعالیت‌های مثبت سفیان میمونی، طی مأموریت خود در ایران، بر وجود روابط خوب میان ایران و الجزایر و وجود دیدگاه‌ها و مواضع مشترک میان دو کشور در بسیاری از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید کرد.

وی با اشاره به وجود مشترکات میان ایران و الجزایر در عرصه‌های مختلف، افق روابط میان دو کشور را افقی مطلوب ارزیابی کرده و با اشاره به وجود ظرفیت‌های قوی اقتصادی میان دو طرف، تلاش برای توسعه هرچه بیشتر روابط اقتصادی بین دو کشور را ضروری شمرد.

قائم‌مقام وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار مسأله تروریسم و افراط گرایی را مهم‌ترین چالش منطقه خواند و ضمن تأکید بر لزوم شناخت ریشه‌های این مسأله بر نقش مثبت ایران و الجزایر در این زمینه تأکید کرد.

سفیر جمهوری الجزایر در تهران نیز ضمن تشکر از میزبانی جمهوری اسلامی ایران، سال‌های حضور خود در تهران و در میان مردم ایران را بسیار عالی خواند و ضمن تأکید بر عرصه‌های همکاری اقتصادی فیمابین با ابراز امیدواری از برداشته شدن تحریم‌ها بر ضد ایران، همکاری بخش‌های اقتصادی میان دو کشور را ضروری شمرده و بر لزوم تمرکز بر تبادلات اقتصادی و فعالیت بازرگانان دو طرف تأکید کرد.

سفیان میمونی همچنین روابط پارلمانی میان ایران و الجزایر را خوب توصیف کرده و ضمن اشاره به ملاقات‌هایی که طی سال‌های حضور وی در ایران میان مقامات ایرانی و الجزایری صورت گرفت، نسبت به دورنمای روابط دو کشور ابراز خوش‌بینی کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin