در دیدار حسین امیرعبداللهیان با عدنان حسن محمود، سفیر سوریه در ایران آخرین روند مبارزه با گروه های تروریستی در سوریه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش آوا دیپلماتیک،  امیرعبداللهیان ضمن تبریک آزادسازی مجدد شهر تدمر توسط ارتش سوریه از اشغال تروریست‌های تکفیری گفت: خارج شدن شهر تاریخی و باستانی تدمر از کنترل تروریست‌های تکفیری، نشان‌دهنده مقاومت و پایداری ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در مبارزه با گروههای تروریستی تکفیری داعش است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل، راه‌حل سیاسی بر مبنای گفتگوی سوری – سوری برای تحقق راه‌حل سیاسی در سوریه را مهم ارزیابی کرد و افزود: حضور تروریست‌ها در سوریه در تعارض با صلح و امنیت سوریه و منطقه است و جمهوری اسلامی ایران به حمایت‌های خود تا تحقق کامل راه‌حل سیاسی در سوریه ادامه خواهد داد.

امیرعبداللهیان، برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین در تهران، را گامی مهم در جهت ممانعت از تحت الشعاع قرار گرفتن مسأله فلسطین در سایه تحولات منطقه برشمرد و گفت: برگزاری این اجلاس تأکید بر ضرورت وحدت صفوف امت اسلامی و ایجاد زمینه‌های لازم برای محکومیت اقدامات غیر انسانی و نامشروع رژیم صهیونیستی در عرصه‌های بین‌المللی و یاری رساندن به ملت مظلوم فلسطین است.

سفیر سوریه در تهران نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از برگزاری موفقیت‌آمیز ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، بیانات رهبر معظم انقلاب‌ اسلامی در خصوص محوریت مسأله فلسطین برای جهان اسلام و حمایت از حقوق مشروع ملت فلسطین به عنوان برنامه‌کاری امت اسلامی را حائز اهمیت خواند و افزود: حضور رئیس مجلس سوریه در این کنفرانس نشان‌دهنده حمایت دولت و ملت سوریه از انتفاضه مردم فلسطین است.

عدنان محمود در خصوص مذاکرات ژنو نیز گفت: دور جدید مذاکرات ژنو درمورد بحران سوریه، نسبت به گفتگوهای گذشته، مثبت‌ ارزیابی می‌گردریهد، و تنها راه‌حل بحران سوریه، حل سیاسی و تمرکز بر مبارزه با تروریسم است.

وی افزود: تنها ملت سوریه هستند که در مورد آینده این کشور تصمیم می‌گیرند.سفیر سوریه، حضور تروریست‌ها در پای میز مذاکره را خطرناک خواند.

عدنان محمود، درخصوص آخرین تحولات میدانی سوریه گفت: در جبهه میدانی به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کردیم و در این میان نقش مهم جمهوری اسلامی ایران به عنوان هم‌پیمان سوریه در مبارزه با تروریسم حائز اهمیت است.

وی افزود: ما جمهوری اسلامی ایران را برادر خود می‌دانیم و امروز با دوستان خود در یک جبهه هستیم و به آینده نگاهی خوش‌بینانه داریم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin