مجیب الرحمان بویان سفیر بنگلادش در ایران با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و تبادل نظر کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دکتر لاریجانی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از روند توسعه مناسبات دوجانبه به ویژه همکاری های اقتصادی و تجاری گفت: از ظرفیت های فراوان دو کشور از طریق افزایش تعاملات بخش های خصوصی و حل پاره ای موانع برای گسترش روابط دوستانه فیمابین باید استفاده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: دو کشور در شرایط مختلف منطقه و جهانی همواره از مناسباتی خوب و رو به رشد برخوردار بوده اند لذا نباید اجازه داد در روند توسعه این همکاری ها خللی ایجاد شود.

وی در ادامه مراودات پارلمانی را بخش مهمی از مناسبات دوستانه دو کشور خواند و تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی از توسعه و گسترش روابط ایران و بنگلادش در عرصه های گوناگون حمایت کرده و آماده است ساز وکار های قانونی لازم را در این راستا تصویب کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان ابراز امیدواری کرد با تقویت همکاری های بانکی شاهد تسریع در روند تعاملات اقتصادی و تجاری فیمابین باشیم.

مجیب الرحمان بویان سفیر بنگلادش در تهران نیز در این دیدار با تاکید بر علاقمندی کشورش برای توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی و پارلمانی با کشورمان گفت: دولت بنگلادش از هر اقدامی برای گسترش روابط نزدیک با تهران حمایت می کند.

وی افزود: بخش خصوصی و تجار بنگلادش تمایل فراوانی برای تقویت مراودات تجاری و اقتصادی با ایران دارند.

مجیب الرحمان بویان در ادامه تصریح کرد: سیاست بنگلادش کمک به تثبیت صلح و آرامش در منطقه و جهان است، در این راستا همکاری با ایران برای ما اهمیت زیادی دارد.

سفیر بنگلادش در ایران در پایان ارتباطات و تعاملات دو کشور را در مجامع جهانی و منطقه ای بسیار خوب و مناسب ارزیابی کرد و گفت: دیدگاه های دو کشور در بسیاری از موضوعات یکسان است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin