سفارت فرانسه در پیامی توییتری از تاسیس بیمارستان کودکان در ایران با همکاری موسسات خیریه دو کشور خبر داد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سفارت فرانسه در این پیام از گذاشتن سنگ بنای یک بیمارستان کودکان با حضور حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ایران و کاردار سفارت فرانسه توسط موسسه بین المللی “زنجیره امید” خبر داد.

به گزارش روابط عمومی زنجیره امید، مریم مرعشی مدیرعامل موسسه خیریه زنجیره امید، با اشاره به فعالیت‌های 10 سال گذشته این موسسه، گفت: زنجیره امید با همکاری زنجیره امید فرانسه، با اعزام بیش از 85 تیم فرانسوی به ایران و همکاری بسیاری از پزشکان ایرانی و نیز با کمک خیرین توانستند 8600 کودک را در سه رشته تخصصی قلب، ارتوپدی و جراحی درمان کنند.

مرعشی افزود: بیمارستان زنجیره امید در زمینی به مساحت 25 هزار مترمربع ساخته خواهد شد. شرکت APHP فرانسه برای نخستین بار در ایران بر اساس قرارداد همکاری با موسسه زنجیره امید، از سال گذشته با مشارکت شرکت مهندسان مشاور تینا فرایند، تحقیقات امکان‌سنجی خود را درزمینه ساخت این بیمارستان آغاز کرد.

وی با بیان اینکه، هیچ نوع شریک مالی برای این بیمارستان وجود ندارد، افزود: سه نوع بهره بر در این بیمارستان وجود خواهد داشت، گروه اول کودکانی که به درمان در این بیمارستان نیاز دارند، گروه دوم کودکان متوسط جامعه که تحت پوشش بیمه مراجعه می‌کنند و گروه سوم کودکانی که توان پرداخت مالی دارند که در هر سه صورت خدمات پزشکی و درمانی در این بیمارستان یکسان انجام خواهد شد. البته هم‌زمان با ساخت این بیمارستان تربیت نیروی انسانی بیمارستان نیز آغاز خواهد شد.

در ادامه دکتر حسینعلی شهریاری، دبیرکل مجمع خیرین سلامت و نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی، گفت: خانم مرعشی با تلاش بسیار و جلب و جذب بسیاری از خیرین توانستند خدمات ارزنده‌ای در حوزه درمان اطفال در کشور انجام دهند و امروز نیز با کلنگ زنی احداث این بیمارستان نفس تازه‌ای در کالبد خدمات درمان اطفال دمیده خواهد شد.

وزیر بهداشت نیز در این مراسم با گرامی داشت یاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلح نظام گفت: دولت از تمامی خیرینی که برای رفاه مردم و همچنین تسهیل درمان بیماران تلاش می‌کنند حمایت خواهد کرد.

وی ساخت بیمارستان فوق تخصصی اطفال امید در یکی از مناطق محروم جنوب شهر تهران را ارزشمند توصیف کرد و افزود: در دولت دکتر روحانی 700 سازمان مردم‌نهاد در حوزه سلامت وجود داشته که یکی از آن‌ها موسسه زنجیره‌ی امید است که با حول و قوه الهی و تلاش خیرینی مانند خانم مرعشی، گام‌های بزرگی برای توسعه رفاه اجتماعی و سلامت مردم برداشته خواهد شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin