ادیب بوکویچ، سفیر جدید بوسنی و هرزگوین در ایران در دیدار و گفت‌وگو با وزیر امور خارجه کشورمان، رونوشت استوارنامه‌اش را تقدیم کرد

به گزارش آوا دیپلماتیک، دکتر محمدجواد ظریف در دیدار با “ادیب بوکویچ” سفیر جدید بوسنی و هرزگوین در ایران تاکید کرد: ایران همواره روابطی بسیار دوستانه و قوی با مردم و کشور بوسنی و هرزگوین داشته است و در شرایط سخت در کنار مردم و کشور بوسنی بوده و از آن‌ها حمایت کرده است.
وزیر امور خارجه ایران هم‌چنین با تاکید بر اهمیت و علاقه ایران به توسعه و ثبات و امنیت در بوسنی، آمادگی کشورمان را برای رفع برخی موانع فراروی روابط بین تهران و سارایوو و تلاش برای تقویت و گسترش روابطی برادرانه و دوستانه بین دو کشور اعلام کرد.
ظریف هم‌چنین با اشاره به عضویت دو کشور در سازمان‌های بین‌المللی همانند سازمان کنفرانس اسلامی و جنبش غیرمتعهدها، تبادل نظر و مشورت مستمر مسوولان دو کشور را برای تقویت تعاملات سازنده در راستای منافع و مصالح مشترک به‌خصوص در دوره ریاست ایران بر جنبش نم ضروری دانست.
او با اشاره به صدمات و خساراتی که موج افراط‌گرایی به ثبات و امنیت جوامع و کشورها در مناطق مختلف وارد کرده است، لزوم همکاری تنگاتنگ همه کشورها را برای مقابله با این پدیده شوم یادآور شد.
سفیر جدید بوسنی و هرزگوین نیز در این دیدار، گزارشی از روند روابط خارجی کشورش در عرصه داخلی و خارجی و در ابعاد دوجانبه ارائه کرد و به سابقه روابط خوب دو کشور و هم‌چنین ظرفیت‌های گسترده در دو کشور برای توسعه روابط اشاره کرد.
بوکویچ به علاقه، احترام و قدردانی مردم کشورش به دولت و مردم ایران به خاطر همه حمایت‌ها و کمک‌ها به بوسنی در دوران سخت گذشته اشاره کرد و افزود: دولت و مردم بوسنی هم‌چنان علاقمند به توسعه و گسترش روابط با ایران هستند.
سفیر جدید بوسنی در تهران هم‌چنین با اشاره به حجم بالای مبادلات تجاری و بازرگانی بین دو کشور تاکید کرد همه توان خود را برای توسعه بیش از پیش روابط بین تهران و سارایوو به‌کار خواهد گرفت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin