“غازی بن صالح” سفیر جدید تونس در ایران ضمن دیدار با دکترمحمدجواد ظریف رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.به گزارش آوا دیپلماتیک، دکترمحمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در دیدار با “غازی بن صالح” سفیر جدید تونس تاکید کرد: تونس برای دولت و مردم ایران به عنوان کشوری مسلمان، دوست و طلایه دار حرکت مردمی در جهان اسلام در خلال سال‌های گذشته جایگاه بسیار عزیز و حائز اهمیت دارد.

وی با ابراز خرسندی از روند خوب تحولات سیاسی در تونس و تصویب قانون اساسی و شکل گیری دولت جدید در این کشور ابراز امیدواری کرد که با تثبیت شرایط سیاسی شاهد تحرک و موفقیت دولت جدید تونس در همه عرصه‌های داخلی و خارجی باشیم.

ظریف ضمن آرزوی موفقیت برای دولت جدید تونس، بر زمینه‌های متنوع و متعدد همکاری بین دو کشور تاکید و خاطرنشان کرد: ایران نیز همانند دوستان تونسی آماده همکاری و گسترش روابط است.

وی همچنین توافق بین ایران و 1+5 را به نفع کل منطقه دانست و با ابراز امیدواری نسبت به نتیجه بخش بودن آن افزود: حصول این توافق بهانه را از دست بدخواهان این منطقه برای ایجاد آشوب و بحران در منطقه خارج خواهد کرد.

ظریف همچنین با اشاره به موضع اصولی ایران در خصوص بحران سوریه و ضرورت خاتمه یافتن آتش جنگ در این کشور خاطرنشان کرد: مردم سوریه خود باید بدون مداخله خارجی در مورد آینده خود تصمیم بگیرند.

غازی بن صالح سفیر جدید تونس نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از این ملاقات، ایران را یکی از مهمترین کشورهای مقتدر جهان اسلام توصیف کرد که دیپلماسی موفقی را در عرصه جهانی دنبال می‌کند.

وی با ارائه گزارشی از روند تحولات سیاسی کشورش و روند تصویب قانون اساسی و شکل گیری دولت جدید، ابراز امیدواری کرد شاهد تحرک جدی در روابط با کشورهای دوست و برادر از جمله ایران و حمایت تهران از دولت تونس در مرحله انتقالی باشیم.

سفیر جدید تونس با توجه به اهتمام خاص مردم و دولتمردان تونسی به روند تحولات داخلی و خارجی ایران به عنوان یک کشور مهم و تاثیرگذار، از دستاورد ارزشمند توافق بین ایران و گروه 1+5 ابراز خرسندی کرد و برحمایت دولت و مردم تونس از رویکرد ایران در این راستا تاکید نمود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin