محسن رضایی در دیدار با سفیر اردن، پیام تسلیت مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرو کشته شدن خلبان اردنی به دست داعش ابلاغ کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با “عبدالله سلیمان عبدالله ابورمان” سفیر اردن در ایران بر لزوم مبارزه کشورهای مسلمان با داعش تاکید کرد.

وی در این دیدار با اشاره به این نکته که شکنجه و قتل دردناک خلبان اردنی، احساسات مسلمانان و مردم دنیا را علیه گروه تروریستی داعش بر انگیخته است، گفت:به نمایندگی از ریاست و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و از طرف نظام جمهوری اسلامی ایران، این واقعه تاسف برانگیز را به ملت مسلمان اردن و خانواده این سرباز فداکار مسلمان، تسلیت می گویم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: داعش تصور می‌کرد با نمایش کشته شدن فجیع یک خلبان، می تواند در دل مبارزان رعب و وحشت ایجاد کند در حالی که این اتفاق قلب های مسلمانان را به درد آورد و اراده مسلمین را برای از بین بردن این گروه تکفیری دوچندان کرد.

رضایی خاطرنشان کرد: اعتقاد ما بر این است که آتش برافروخته شده در این رخداد دردآور، دامان داعش را خواهد گرفت و به زودی شاهد شکست آنان خواهیم بود.

وی یادآور شد: از میان بردن فتنه داعش در منطقه، به وسیله قوای نظامی کشورهای مسلمان، امکان پذیر است و نیازی به دخالت نیروهای بیگانه در سرزمین های اسلامی نمی بینیم.

در این دیدار عبدالله سلیمان عبدالله ابورمان، سفیر اردن ضمن قدردانی از عواطف ملت ایران و تشکر از بیانیه وزارت امور خارجه در محکومیت این جنایت داعش، گفت: ابزار همدردی جنابعالی و مردم ایران، نزدیکی قلوب و دیدگاه های دو ملت را سبب خواهد شد و با یاری خداوند، ملت های منطقه، در جنگ نظامی و فرهنگی علیه تفکر تکفیری موفق خواهند شد.​​

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin