مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با سفیر کره جنوبی در ایران دیدار و گفت وگو کرد. او در این نشست تاکید کرد دو تیم ایران و کره شایسته رسیدن به جام جهانی هستند.به گزارش آوا دیپلماتیک، نشستی با حضور مهدی تاج، دکتر علیرضا اسدی، دکتر حمیدرضا آصفی و امید جمالی به همراه کیم سونگ هو، سفیر کره جنوبی برگزار و در خصوص دیدار ایران و کره جنوبی بحث و تبادل نظر شد.

در ابتدای این نشست مهدی تاج ضمن معرفی اعضای حاضر در جلسه گفت: بدون شک ارتباط ما با کره جنوبی به فوتبال ایران کمک بسزایی می کند و از همکاری دو فدراسیون برای پیشرفت و توسعه فوتبال استقبال می کنیم. فدراسیون فوتبال آماده هرگونه همکاری با این کشور را دارد و شرایط لازم را برای برگزاری هر چه بهتر مسابقه ایران و کره جنوبی انجام می‌دهد. همچنین ما در آن روز میزبان دیدار تیم های ملی فوتبال عراق و تایلند نیز هستیم که پیش بینی های لازم نیز برای این دیدار فراهم خواهد شد.

رئیس فدراسیون در ادامه خاطر نشان کرد: به نظرم بهترین تیم های این گروه ایران و کره جنوبی هستند و امیدوارم هر دو تیم از گروه خود صعود کنند و به مسابقات جام جهانی 2018 روسیه راه پیدا کنند، چرا که استحقاق این صعود را دارند.

تاج در پایان اضافه کرد: امیدوارم با همکاری های دوجانبه ایران و کره جنوبی شاهد روند پیشرفت فوتبال هردو کشور باشیم.

سونگ هو، سفیر کره جنوبی نیز در این نشست گفت: ما تاکنون برابر تیم ملی فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی پیروز نشده ایم و به این موضوع آگاه هستیم که ایرانی ها بسیار مهربان و مهمان نواز هستند اما فوتبال فضای متفاوتی دارد. از این رو از فدراسیون فوتبال ایران می خواهیم پیش بینی های لازم برای برگزاری این دیدار فراهم کند.

سفیر کره جنوبی در ادامه بیان کرد: اگر اجازه بدهید از مسابقه فوتبال استفاده کنیم تا روابط مردم دو کشور را نزدیکتر کنیم. رئیس جمهور ما پس از سفر به کشورتان گفت ایران و کره جنوبی می توانند دوست و همراه خوب برای یکدیگر باشند. بر همین اساس فدراسیون فوتبال کره جنوبی نیز سعی دارد این روابط را گسترش دهد.

سونگ هو در ادامه افزود: نزدیک به 300 تا 400 هوادار کره جنوبی در ایران زندگی می کنند. ما از فدراسیون فوتبال ایران می خواهیم جایگاه ویژه ای برای هواداران کره جنوبی در ورزشگاه آزادی در نظر بگیرد.

وی در پایان صحبت‌های خود خاطر نشان کرد: سفارت کره جنوبی در ایران آمادگی هر گونه همکاری و هماهنگی برای برقراری ارتباط با فدراسیون فوتبال ایران را دارد و معتقدم فوتبال و فوتسال ایران طی چند سال گذشته بسیار پیشرفت داشته اند و عملکردشان مطلوب بوده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin