سفیر بلغارستان در ایران در جریان سفر دو روزه به استان کهگیلویه و بویراحمد از بزرگترین مجتمع ورزشی تفریحی اقامتی جنوب کشور بازدید کرد.

به گزارش آوادیپلماتیک، هریستو پولنداکف در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران با تقدیر از خانواده کارآفرین باقری گفت: با دیدن چنین مجموعه عظیمی تحت تاثیر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در امر ورزش تاثیر بسزایی در جامعه دارد، افزود: این نوع سرمایه گذاری با وجود آنکه نسبت به سرمایه‌گذاری در صنعت سودآوری چندانی ندارد ولی می‌تواند با تاثیر مثبتی که در روح و روان افراد ایجاد می‌کند در جامعه نقش آفرین باشد.

سفیر بلغارستان با ابراز خوشحالی از بودن در چنین مجتمع پیشرفته‌ای اظهارداشت: تنها در اروپا مشابه چنین مجتمع عظیم و مجهز به فن آوری روزی را مشاهده نموده است.

هریستو پولنداکف با تاکید بر اینکه این پروژه در ایران منحصر به‌فرد است، گفت: در صورتی که مدیرعامل این مجموعه تمایل داشته باشد شرایطی را برای سرمایه‌گذاری وی در بلغارستان در امر ورزش را فراهم خواهد کرد.

وی داشتن جرات و جسارت را شرط اصلی سرمایه‌گذاری در ورزش عنوان کرد و افزود: با دیدن این مجتمع و سایر واحدهای تولیدی خانواده باقری یقین دارم که در این امر نیز موفق خواهید شد.

سفیر بلغارستان تصریح کرد: با جسارتی که در مدیرعامل جوان این مجتمع دیده مجتمع ورزشی تفریحی اقامتی آزادی باقری همچون نگینی در ایران خواهد درخشید.

وی در پایان گفت: مسئولان کهگیلویه و بویراحمد باید به داشتن چنین انسان‌های توانمندی که در تمامی عرصه‌ها موفق هستند افتخار کنند.

در ادامه مدیرعامل مجتمع بزرگ ورزشی تفریحی آزادی باقری از سفیر بلغارستان برای حضور در این مجتمع ورزشی تفریحی اقامتی تقدیر کرد.

لهراسب باقری با بیان اینکه این مجتمع ورزشی و تفریحی به‌عنوان بزرگترین مجتمع جنوب کشور هم اکنون بیش از 95درصد پیشرفت فیزیکی دارد افزود: عملیات اجرای این مجتمع در سال ۸۴ آغاز شد و روند اجرایی این طرح تا سال ۸۸ ادامه یافت که پس از 5 سال تعطیلی، روند اجرایی آن مجددا در سال‌جاری آغاز شده است.

وی اظهار داشت: این طرح با سرمایه‌گذاری بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال و با مشارکت ارزشمند و درخشان بانک تجارت اداره امور شعب استان کهگیلویه و بویراحمد بهمن ماه سال ۸۴ به وسیله محمد علی آبادی وزیر وقت سازمان تربیت بدنی کلنگ‌زنی شد.

وی با بیان اینکه، این مجتمع عظیم با دارا بودن 14 بخش با مدرن‌ترین مصالح روز دنیا ساخته شده که در تمامی بخش‌های آن از مجهزترین و بروزترین وسایل استفاده شده، افزود: دستگاه‌های به‌کار رفته در این مجتمع عظیم ورزشی تفریحی اقامتی از شرکت های برانزویک آمریکا و ماتریکس انگلستان خریداری شده است.

مدیرعامل مجتمع ورزشی تفریحی اقامتی آزادی باقری با تاکید بر اینکه با بهره‌برداری از این پروژه عظیم ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به‌کار می‌شوند، گفت: بخش‌های بولینگ، صخره‌نوردی، استخر کودکان و رستوران گردان برای اولین بار در استان کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی می‌شوند.

باقری، سوئیت‌های مجهز، رستوران شیشه‌ای، کافی‌شاپ، ورزش‌های رزمی، سالن بدنسازی، کشتی، بوکس، بیلیارد، استخر، ایروبیک بانوان، شهربازی و سالن همایش را از دیگر بخش‌های این مجتمع عظیم ورزشی تفریحی در جنوب کشور برشمرد و اظهار داشت: مجتمع ورزشی تفریحی اقامتی آزادی باقری توان برگزاری تمامی مسابقات ورزشی ملی و بین المللی را دارد..

وی با تاکید بر اینکه جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد استعدادهای زیادی در رشته‌های مختلف ورزشی دارند که به‌دلیل کمبود امکانات و فضاهای مناسب ورزشی نتواسنته‌اند آن‌گونه که باید و شاید در میدان مختلف ورزشی خودی نشان بدهند، تصریح کرد: با افتتاح این مجتمع عظیم ورزشکاران استان در رشته‌های مختلف قادر خواهند بود با استفاده از امکانات بسیار پیشرفته این مجتمع ورزشی به موفقیت‌های قابل توجهی دست یابند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin