در آستانه روز جهانی غذا نشست خبری نمایشگاه “هنر انسان‌دوستی” در دفتر برنامه جهانی غذا در تهران برگزار شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، نمایشگاه هنر انسان‌دوستی مجموعه‌ای از آثار 100هنرمند ایرانی است که از روز جمعه 25 مهر آثارشان را به نفع پروژه های برنامه جهانی غذا در فرهنگسرای نیاوران جهت فروش به نمایش می‌گذارند.

در این نشست خبری نگار گرامی، نماینده دفتر برنامه جهانی غذا در ایران ضمن اشاره به هدف اصلی این دفتر یعنی «به صفر رساندن گرسنگی» در خصوص برپایی این نمایشگاه گفت: ایران خوشبختانه در رده کشورهایی که با معضل گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند قرار نمی‌گیرد اما این به معنای بی‌تفاوتی ما نسبت به این مسئله جهانی نیست و روز جهانی غذا فرصت مناسبی برای جلب توجه افکار عمومی به بزرگترین معضل قابل حل دنیا است.

 خانم گرامی در ادامه افزود: امسال یک اتفاق بزرگ هنری را در پیش داریم یعنی نمایشگاهی از آثار اهدایی حدود 100 هنرمند که قرار است تا به نفع پروژه ما در راه مبارزه با گرسنگی در ایران به فروش گذاشته شود.

در ادامه این نشست دارا دربندی سخنگوی برنامه جهانی غذا در سازمان ملل نیز در سخنانش به این موضوع تأکید کرد که این آثار بدون هیچ گونه واسطه اعم از گالری دار و مجموعه داران، مستقیم از خود هنرمندان دریافت شده است.

شکوفه ملک‌کیانی، مشاور هنری برنامه جهانی غذا در ایران نیز در این نشست با اشاره به اهمیت حضور هنرمندان در کنار بزرگترین آژانس بشردوستانه سازمان ملل خاطرنشان کرد: این پروژه سال گذشته با حضور 32 هنرمند شکل گرفت و امسال آمار این مشارکت به صد هنرمند رسیده است و البته احترام به حقوق آنها از اصلی‌ترین اهداف این دفتر بوده به همین دلیل انتخاب آثار اهدایی و قیمت‌گذاری توسط خود هنرمندان انجام شده است.

سید عباس سجادی، مدیر فرهنگسرای نیاوران که میزبانی نمایشگاه هنر انسان‌دوستی را بر عهده خواهد داشت و نیز پرویز کلانتری و پری‌یوش گنجی، از هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه نیز در این نشست خبری از حمایت خود از اجرای برنامه‌های دفتر برنامه جهانی غذا خبر دادند.

مصطفي اسداللهي، پرويز تناولي، ابراهيم حقيقي، جليل رسولي، کوروش شيشه گران، فخرالدين فخرالديني، محمود فرشچيان، عباس کيارستمي ،فخري گلستان وگيزلاوارگا سينايي از جمله هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش و فروش گذاشته می شود.

 نمایشگاه هنر انسان‌دوستی از26 مهر ماه تا دوم آبان ماه برای بازدید عموم آزاد است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin