سفیر کره شمالی در ایران با علاءالدین بروجردی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، بروجردی با مثبت ارزیابی کردن سفر هیأتی از گروه دوستی پارلمانی ایران به پیونگ یانگ گفت: ارتباطات پارلمانی میان مجالس دو کشور می تواند تسهیل کننده مراودات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین باشد.

 رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی بر ضرورت توسعه همکاری ها در زمینه های مختلف، جهت کاهش آثار تحریم های ظالمانه اعمال شده آمریکا علیه دو کشور تأکید و تصریح کرد: ظرفیت های فراوانی در ایران و کره شمالی وجود دارد که باید با برنامه ریزی دقیق و مناسب از این فرصت ها در جهت منافع ملی دو کشور بهره برد.

بروجردی در پایان بر اهمیت اجرایی شدن توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی، تبادل دانشجو میان دانشگاه های دو کشور، همکاری در بخش معادن، فراهم کردن و تسهیل حضور بخش خصوصی در سرمایه گذاری های مشترک، تأسیس نمایشگاه دائمی محصولات ایرانی در کره شمالی تأکید کرد.

در ادامه این دیدار کانگ سام هیون سفیر کره شمالی در تهران روابط تاریخی دو کشور را دوستانه و رو به رشد دانست و گفت: استفاده بهینه از بسترهای موجود اقتصادی و کشاورزی در کره­ شمالی و ایران میتواند به گسترش مناسبات هرچه بیشتر منجر گردد.

وی سفر هیأتی از گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به پیونگ یانگ را با اهمیت خواند و افزود: توسعه مراودات میان کشورهای مستقل دنیا در برابر فشار و تحریم های آمریکا به ارتقا سطح مناسبات و کاهش آثار تحریم های اعمال شده کمک خواهد کرد.

سفیر کره شمالی در پایان جمهوری اسلامی ایران را کشوری قدرتمند در منطقه و جهان دانست و گفت: پیشرفت های نظامی، علمی و فناوری ایران همواره مورد توجه مقامات کره شمالی بوده است و از هرگونه همکاری در بخش های مختلف با جمهوری اسلامی ایران استقبال و حمایت می کنیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin