سفیر هند در تهران با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات خوب ایران و هند گفت: دو کشور از ظرفیت های خوبی برای توسعه روابط و همکاری های فیمابین برخوردارند که می بایست از آنها به خوبی بهره برداری کنند.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت مناسبات پارلمانی میان مجالس دو کشور افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات و همکاریهای دو کشور در عرصه های مختلف و مورد علاقه حمایت می کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: سفر مسئولان دو کشور نقش مهمی در گسترش ارتباطات دوستانه فیمابین دارد.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از مواضع رئیس جمهور آمریکا درخصوص توافق برجام گفت: اقدامات خرابکارانه ترامپ به منظور برهم زدن توافق برجام فاقد وجاهت قانونی  است.

رئیس کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار با ابراز خرسندی از همکاریهای دو کشور بویژه در بندر چابهار گفت: امیدواریم دو کشور بتوانند در عرصه های اقتصادی، تجاری، بانکی و انرژی بیش از پیش همکاری کنند.

سفیر هند در تهران نیز در همین دیدار ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد مبادلات و همکاری های دو کشور گفت: گسترش مناسبات در عرصه های مختلف با ایران برای کشورش از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی همچنین با اشاره به همکاریهای خوب دو کشور در عرصه های گوناگون گفت: گسترش ارتباطات پارلمانی با مجلس شورای اسلامی مورد توجه و پیگیری دولت و پارلمان هند قرار دارد.

سفیر هند در تهران در ادامه ضمن تاکید بر پایبندی ایران به تعهداتش در برجام گفت: دولت و کشورش در این زمینه از ایران حمایت می کند.

وی در پایان این دیدار گفت: ایران و هند در زمینه های مختلف و مورد علاقه دو کشور با حمایت مجلس شورای اسلامی می توانند در جهت تامین منافع دو ملت گام بردارند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin