رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در پایان ماموریت “آلبرتو برادانینی” سفیر ایتالیا در تهران با وی دیدار و گفتگو کرد.بروجردی در ابتدای این دیدار ضمن قدردانی از تلاش‌ها و زحمات برادانینی در تهران جهت گسترش مناسبات دوستانه فیمابین، گفت: روابط بازرگانی و اقتصادی دو کشور در اروپا پیوسته در بالاترین سطح قرار داشته است.

وی با اشاره به پیشینه مناسبات فیما بین بین ایران و ایتالیا، افزود: پیوند دیرینه فرهنگی تمدنی دو ملت بستر مناسبی برای همکاری‌های بیشتر فیمابین دو کشور ایجاد کرده است.

بروجردی در همین زمینه با بیان سابقه مراودات خوب دو پارلمان همکاری‌های پارلمانی را پشتوانه خوبی برای توسعه و گسترش روابط دو کشور دانست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، پیروی کشورهای اروپایی از سیاست‌های آمریکا را اشتباه دانست و افزود: کشورهای اروپایی باید براساس منافع خودشان تصمیم بگیرند و پیروی از سیاست‌های آمریکا به ضرر آنها خواهد بود.

وی با تأکید بر نقش موثر رفت‌وآمدهای پارلمانی فیما بین ایران و کشورهای اروپایی، یادآور شد: گفت‌وگو و مذاکره تنها راه رفع سوء تفاهمات متقابل بین این کشورها است.

بروجردی با یادآوری بحران سوریه مناسب‌ترین راه برای حل این معضل را گفت‌وگو و تفاهم میان جریان‌ها و گروهک‌های مخالف سوری دانست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اتخاذ پاره‌ای سیاست‌های تندگرایانه از سوی برخی کشورهای اروپایی را موجب تشدید بحران در منطقه دانست.

“آلبرتو برادانینی” سفیر ایتالیا در تهران نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران در سال‌های اخیر، گفت: هنوز دو کشور از ظرفیت‌های فراوانی برای گسترش همکاری‌های دوستانه خود برخوردارند که باید با مساعی مشترک از آنها بهره برد.

وی با یادآوری تحریم‌های ضد ایرانی، افزود: ایتالیا بزرگترین ضرر کننده از این بابت بوده است.

سفیر ایتالیا در تهران در پایان ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های مجالس دو کشور بتواند در شناسایی فرصت‌های همکاری و مراوده دوستانه دو ملت تأثیر مثبتی برجای گذارد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin