علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با سرگئی بوردیلیاک سفیر اوکراین در تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، بروجردی در ابتدای این دیدار با تأکید بر اهمیت ارتباطات سیاسی، اقتصادی بویژه روابط پارلمانی میان دو کشور گفت: ظرفیت های فراوان اقتصادی در بخش های کشاورزی، انرژی و صنعتی در ایران و اوکراین وجود دارد که باید با برنامه ریزی دقیق از آن در راستای منافع دو ملت بهره برد.

وی افزود: تداوم مراودات ارتباطات پارلمانی به تسهیل مناسبات فیمابین کمک می کند.

بروجردی با اشاره به روند رو به رشد مناسبات جمهوری اسلامی ایران و اوکراین ادامه داد: رفع موانع بانکی، اجرایی شدن یادداشت تفاهم میان بانک های مرکزی دو کشور و سرمایه گذاری های مشترک در عرصه های مختلف صنعتی به ارتقاء سطح روابط تجاری فیمابین منجر می شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در پایان سفر چند ماه قبل هیأتی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به کی یف را مثبت ارزیابی کرد و بر استمرار گفت وگوها و تبادل نظر میان کمیسیون های تخصصی مجالس ایران و اوکراین تأکید کرد.

در ادامه این دیدار سرگئی بوردیلیاک سفیر اوکراین با ابراز خرسندی از سفر بروجردی به اوکراین، بر تداوم رایزنی های سیاسی و پارلمانی میان مقامات عالیرتبه دو کشور تأکید کرد و افزود: دولت و پارلمان اوکراین با جدّیت از هر اقدامی در راستای ارتباطات با جمهوری اسلامی ایران حمایت می کنند.

بوردیلیاک برگزاری جلسه کمیسیون مشترک اقتصادی را فرصتی برای اجرایی شدن توافقات فیمابین دانست و تصریح کرد: بسترهای فراوانی در زمینه های هواپیماسازی، کشتی سازی، تولید انواع توربین و تولیدات کشاورزی در اوکراین وجود دارد که با حمایت از بخش های خصوصی و دولتی می تواند به افزایش سطح تبادلات اقتصادی در این عرصه ها منجر شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin