مراسم بازگشایی سفارت اسلوونی، با حضور رییس‌جمهور و وزیر خارجه این کشور و هم‌چنین دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و جمعی از مقامات وزارت خارجه برگزار شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، وزیر امور خارجه ایران در مراسم بازگشایی سفارت اسلوونی در تهران پس از بریدن روبان قرمز و افتتاحیه نمادین این سفارت خاطرنشان کرد: از حضور در مراسم بازگشایی سفارت جمهوری اسلوونی در تهران با حضور بروت پاخور، رییس‌جمهور این کشور بسیار خرسند هستم.

او ادامه داد: سفر رییس محترم جمهوری اسلوونی به همراه دو وزیر عالی‌رتبه و هیأت عالی‌رتبه همراه با گروهی از کارآفرینان این کشور صفحه جدیدی در روابط دو کشور می‌گشاید.

ظریف با بیان این که بازگشایی سفارت اسلوونی روند بسیار خوبی را در تعاملات ایران و اسلوونی ایجاد خواهد کرد، افزود:‌ در ملاقات‌های رییس‌جمهور اسلوونی با مقام‌های عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران و همین طور فعالان در حوزه اقتصادی می‌توان گفت زمینه‌های بسیار خوب و مناسبی برای همکاری دو کشور وجود دارد که با عزم سیاسی رهبران دو کشور می‌توانیم از آن‌ها در جهت توسعه و گسترش مناسبات دو کشور بهره جسته و آن‌ها را به نفع مردم منطقه پیش ببریم.

وی در پایان با تبریک بازگشایی سفارت اسلوونی در تهران به مسوولان سفارت خاطرنشان کرد: امیدوارم سفر رییس‌جمهور اسلوونی با موفقیت به پایان برسد و این سفر روابط دو کشور به سمت پیشرفت برود.

سفارت جمهوری اسلوونی در تهران بیست و سوم اسفندماه 1391 به خاطر سیاست های ریاضت اقتصادی این کشور بسته شد.

سفارت ایران در لوبلیانا نیز تیر ماه 1390 در سفر یک روزه علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه وقت کشورمان در لوبلیانا پایتخت این کشور افتتاح شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin