رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران تأکید کرد که دانشگاه آزاد اسلامی قزوین جزء دانشگاه‌های معتبر نزد وزارت علوم جمهوری عراق است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در نشست اصغر کشت‌کار، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و امجد المظفر، رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران درباره گسترش فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی بین دانشگاه‌های ایران و عراق بحث و تبادل‌نظر شد.

رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران در این نشست گفت: افتخار می‌کنم که در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه ایران و منطقه حضور دارم.

المظفر افزود: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار دانشجوی عراقی در ایران مشغول تحصیل هستند و با توجه ظرفیت‌های بسیار بالای دانشگاه آزاد اسلامی امیدواریم توسعه روابط در حوزه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی را در ایران شاهد باشیم.

وی یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین جزء دانشگاه‌های معتبر نزد وزارت علوم جمهوری عراق است و امیدواریم با توجه به ظرفیت‌ها و امکانات بسیار خوب این دانشگاه در آینده‌ نزدیک شاهد حضور و افزایش دانشجویان عراقی در این دانشگاه باشیم.

نماینده وزارت علوم جمهوری عراق در ایران با قدردانی از دکتر بروجردی، معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی که زمینه این بازدید را فراهم کرد، مطرح کرد: دکتر بروجردی تأکید داشت که از این دانشگاه بازدید داشته باشم و با توجه به تحقیقاتی که انجام دادم این دانشگاه را دانشگاهی پرآوازه در ایران و منطقه در علوم رباتیک و رشته‌های جدید، کاربردی و مرتبط با صنعت دیدم.

المظفر افزود: امیدواریم با بازدیدی که از این دانشگاه خواهیم داشت، زمینه‌های همکاری، گسترده‌تر و عمیق‌تر شود.

وی خاطرنشان کرد: به‌عنوان نماینده وزارت علوم کشور عراق در ایران آماده‌ایم تا همکاری‌های گسترده در زمینه‌هایی مانند تبادل استاد، دانشجو، برگزاری همایش‌های بین‌المللی و دوره‌های مشترک بین این دانشگاه و دانشگاه‌های عراق داشته باشیم.

رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران عنوان کرد: امیدوارم دانشجویان عراقی بعد از تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با فراگیری زبان فارسی و فرهنگ غنی ایران، سفیران خوبی برای ایران باشند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin