سفیر سوئیس که برای همراهی قائم‌مقام وزیر خارجه کشورش به اهواز سفر کرده است، پس از دیدن چند نقطه از این شهر برای صرف فلافل به لشکرآباد رفت.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سفیر سوئیس در سفر فرهنگی به اهواز، قرار است ضمن همراهی قائم مقام وزیرخارجه سوییس که قرار است روزدوشنبه وارد اهواز شود، با جنبه های فرهنگی، دفاع مقدس، خوزستان شناسی و خوزستان پس از جنگ آشنا شود.

ایو رسیه، قائم مقام وزیر خارجه سوئیس قرار است فردا ازطریق شلمچه وارد خوزستان شود.

رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در خوزستان به ایرنا گفته بود: قائم مقام وزیر خارجه سوئیس ورود به شلمچه و بازدید از یادمان های دوران دفاع مقدس را برای نقطه آغاز سفرش به ایران انتخاب کرده است.

مهرزاد طباطبایی اظهار کرد: قائم مقام وزیرامورخارجه سوییس پس از تماشای فیلمی در ارتباط با حال و هوای شلمچه و با مشاهده تردد مردم و بازدید کنندگان به این منطقه تحت تاثیر قرار گرفته و ابراز تمایل کرده که حتما در بدو ورود به کشورمان از منطقه شلمچه دیدن کند.

وی اضافه کرد: براساس برنامه از پیش اعلام شده قرار است وی بامداد دوشنبه، از طریق پرواز استانبول – اهواز وارد این شهر شود و سپس به شلمچه عزیمت کند.

بنا به اعلام طباطبایی، قائم مقام وزیرخارجه سوئیس و هیات همراه شامل لورنز فروندر، مسوول میز ایران در کشور سوئیس، کارشناس مربوطه و نورا کرونیگ، رئیس دفتر قائم مقام وزارت خارجه در سفر یک روزه خود علاوه بر دیدار از شلمچه و مناطق دوران دفاع مقدس خوزستان، در ضیافت خاصی به میزبانی استاندار شرکت و پس از دیدار با مقامات عالی استان دوشنبه شب اهواز را ترک می کنند.

در این چارچوب، هانس عصر یکشنبه از طریق فرودگاه اهواز وارد این شهر شد و از مناطق مختلف اهواز اعم از جاده ساحلی، دانشگاه های شهید چمران و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دیدن کرد.

از حاشیه‌های جالب سفر سفیر کشور سوئیس به شهر اهواز گشت‌زنی در این شهر در هوای شرجی دیار کارون و صرف فلافل در لشکرآباد بود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin