مجمع ایران و اروپا جایزه دیپلماسی تجاری خود را به جولیو هاس سفیر سابق سوئیس در ایران اعطا کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، اسفندیار باتمانقلیج موسس مجمع ایران و اروپا در جلسه این مجمع اعلام کرد که این جایزه به عنوان قدردانی از افرادی که به از میان برداشتن فاصله بین مقامات اقتصادی وتجاری با سیاستگذاران درباره موضوعات مرتبط با رشد تعاملهای اقتصادی ایران نقش ایفا کرده اند، در نظر گرفته شده است.

وی افزود: قصد داریم از این پس هر سال این جایزه را به یک نفر ایرانی یا اروپایی از جوامع تجاری یا سیاستگذاری اعطا کنیم و آن را راهی برای ارج نهادن بر اقدامات در زمینه دیپلماسی تجاری و تشویق ارزشهای مبتنی بر همکاری، ارتباط و تعهد می دانیم.

موسس مجمع ایران و اروپا گفت: برای دریافت اولین جایزه دیپلماسی تجاری هیچ کسی را بهتر از سفیر ‘جولیو هاس’ نیافتیم. سفیر جولیو هاس به پایان دوره کاری خود در ایران رسیده و پس از سالها زندگی در خاورمیانه اکنون عازم اسپانیا شده است.

باتمانقلیج افزود: سفیر هاس تقویت و توسعه روابط سوئیس با ایران را دنبال کرد که این امر منجر به سفر رییس جمهوری سوئیس به ایران در فوریه 2016 یک ماه پس از اجرای برجام شد. آن سفر از جهات بسیاری اوج نقش مهم هاس در جریان مذاکرات هسته ای بود. سفیر هاس به عنوان دیپلمات نمایندگی کننده منافع آمریکا در ایران، کمک فراوانی به اجرای جنبه های مهمی از برجام کرد. هاس علاوه بر این دستاوردهای دیپلماتیک، دوست جامعه اقتصادی و تجاری هم بوده است.

وی افزود: حمایت فعال سفیر هاس از برنامه کاری تعامل اقتصادی پساتحریم به شرکتهای سوئیسی و اروپایی کمک کرده که بتوانند رویکرد سازنده ای برای ورود به ایران دنبال کنند. تشویق های سفیر هاس یکی از علتهای اصلی بود که ما همایش مجمع تجاری ایران و اروپا را به سوئیس آوردیم و همایش در این کشور با موفقیت برگزار شده است.

چهارمین مجمع ایران و اروپا پس از دو روز بحث و بررسی راههای ارتقای روابط اقتصادی و تجاری، عصر چهارشنبه در زوریخ سوئیس به کار خود پایان داد و به گفته موسس این مجمع، چندین شرکت ایرانی جلسات خصوصی مهمی با شریکان خارجی برگزار کردند.

مجمع ایران و اروپا (EIF) چهار سال پیش با هدف تقویت و حمایت از دیپلماسی تجاری بین ایران و غرب تاسیس شد. این مجمع فرصت مهمی برای تبادل اطلاعات، شبکه سازی و ایجاد روابط کاری بین مقامات و مدیران بخشهای مختلف تجاری و صنعتی با سیاستگذاران، و همچنین فرصتی برای گردهمایی سالانه مقامات ارشد تجاری، دولتی و جامعه مدنی متعهد به توسعه اقتصادی ایران فراهم می سازد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin