سفیر مکزیک در ایران، کشورش را راهرو ارتباط تجاری بسیار مناسب برای دستیابی ایران به بازارهای اروپا و آمریکا عنوان کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، الفونسو زگبه در نشست با رئیس اتاق بازرگانی البرز که نماینده جهاد کشاورزی و چند تن از کارشناسان بخش خصوصی نیز در آن حضور داشتند، گفت: هم اکنون مکزیک به کشورهای چین، مالزی، ژاپن، فیلیپین و امریکا مواد غذایی و کنسرو صادر می کند و آمادگی داریم تعامل در این زمینه را با ایران هم داشته باشیم.

وی با اشاره به همکاری تجاری مکزیک با کشورهای مسلمان در زمینه محصولات غذایی حلال، افزود: ما می توانیم تحت لیسانس حلال ایران انواع محصولات غذایی حلال تولید و به آن کشورها صادر کنیم.

وی ادامه داد: ما خواهان گسترش هرچه بیشتر روابط دوستانه و قانونی با ایران هستیم و از همکاری در مبادلات تجاری و توسعه واردات و صادرات بین دو کشور استقبال می کنیم.

آلفونسو زگبه از گمرکات بندرعباس به عنوان مکانی مناسب برای مبادلات تجاری بین دو کشور نام برد و اضافه کرد: با توجه به این مهم که مقدمات امضا تفاهم نامه بین ایران و مکزیک فراهم شده امید است با امضا این تفاهم نامه بستر برای ارتباط تجاری و بازرگانی دو کشور دربحث سرمایه گذاری فراهم شود.

وی از کشور مکزیک به عنوان مرکز تولید محصولات کشاورزی به ویژه گوجه، کاکائو و ذرت نام برد و برای همکاری مشترک با ایران در این زمینه ها اعلام آمادگی کرد.

سفیر مکزیک در ایران همچنین روابط سیاسی و فرهنگی بین دو کشور را خوب توصیف کرد و گفت: برای آشنایی هرچه بیشتر مردم دو کشور با فرهنگ همدیگر اقداماتی انجام داده ایم.

وی افزود: دراین خصوص 45 هنرمند ایرانی را به مکزیک دعوت کرده ایم تا فرهنگ ایرنی را در این کشور به نمایش بگذارند.

وی تصریح کرد:ما دوست داریم ایران را از طریق خود ایران و نه کانال ها و اگهی های دیگر کشور ها بشناسیم، همچنین تمایل داریم فرهنگ مکزیک نیزتوسط خود مکزیکی ها به شما معرفی شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin