نمایشگاه فرهنگی الجزایر در فرهنگسرای ملل با حضورعبدالمنعم الحریز، سفیر الجزایر در تهران و همچنین سعید اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افتتاح شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سفیر الجزایر هدف از برگزاری نمایشگاه فرهنگی الجزایر را آشنایی مردم ایران با فرهنگ و هنر کشور الجزایر عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین نتیجه برگزاری این برنامه، گفت و گوی فرهنگی است که بین دو کشور شکل می‌گیرد.

عبدالمنعم الحریز ضمن قدردانی از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای برپایی نمایشگاه فرهنگی الجزایر گفت: تنها راه عبور از شرایط فعلی دستیابی کشورهای اسلامی به یک گفتمان واحد است.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز در این آیین اظهارداشت: برگزاری برنامه‌هایی همچون نمایشگاه فرهنگی الجزایر که فرهنگ و هنر آن نشات گرفته از تمدن اسلامی است و اشتراکات بسیار زیادی با فرهنگ ایرانی دارد، فرصت مناسبی برای تعمیق روابط ملت‌های ایران و الجزایر و کشورهای منطقه است.

سعید اوحدی افزود: شاهد هستیم دشمنانِ وحدت مسلمانان تلاش و ظرفیتشان را به خدمت گرفته‌اند تا به هدف ایجاد تفرقه بین کشورهای اسلامی برسند که قطعا به آن نخواهند رسید.

وی با اشاره به علاقمندی سفیران بسیاری از کشورها از جمله بلغارستان، موریتانی و قرقیزستان برای برگزاری نمایشگاه های فرهنگی در فرهنگسرای ملل گفت: اقدام خوب سفیر الجزایر می‌تواند مقدمه بسیار خوبی برای تداوم چنین برنامه‌هایی باشد.

اوحدی اظهارداشت: وزارت امور خارجه، اداره کل همکاری کشورها و معاونت بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات نیز برای برگزاری نمایشگاه های فرهنگ ملل اعلام آمادگی کردند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: قرار شد هفته آینده جلسه‌ای برای تدوین تقویم برگزاری هفته‌های فرهنگی تشکیل شود که این اتفاق خوب می‌تواند توسط این سازمان با همکاری سفارتخانه‌های کشورهای مختلف انجام شود.

وی گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با در اختیار داشتن 35 سالن سینمایی و سالن‌های دیگر فرهنگی می تواند این امکانات را در اختیار سفارتخانه‌های مختلف قرار دهند.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه نمایندگان برخی از سفارت‌خانه‌های خارجی در تهران، همچنین عباس خامه یار معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و تعدادی دیگر از مقامات شهرداری تهران و فرمانداری شمیرانات حضور داشتند.

نمایشگاه فرهنگی الجزایر با همکاری سفارت الجزایر در ایران و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شده و تا شانزدهم آذرماه در فرهنگسرای ملل برپا خواهد بود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin