سفیر ارمنستان در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نسبت به توسعه و تسهیل روابط تجاری با کشورمان ابراز تمایل کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، آرتاشس تومانیان در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، با ابراز خرسندی از فرصت به وجود آمده برای بازدید از منطقه آزاد انزلی در اولین سفرش به استان گیلان اظهار کرد: گیلان ویژگی ها و مزایای منحصر بفردی خصوصا در زمینه حمل و نقل به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت ها دارد.

وی افزود: وجود این زیرساخت ها و فعالیت های منطقه آزاد انزلی برای کارآفرینان و بازرگانان ارمنستان قابل توجه خواهد بود.

تومانیان با تاکید بر اینکه شرایط منطقه آزادانزلی را به کارآفرینان ارمنستان در راستای جذب ایده های نو ارائه می کنم، تصریح کرد: درصورت بهره برداری از مجتمع بندری کاسپین، زمینه های لازم برای اتصال کل حوزه دریای خزر به منطقه آزادانزلی فراهم می شود.

وی به معرفی امکانات منطقه آزاد انزلی به جامعه کارآفرینان کشور ارمنستان اشاره و تاکید کرد: همکاری ناموفق تجار دو کشور درگذشته ناشی از عدم شناخت متقابل بود و با افزایش روابط و ایجاد باور دو جانبه، می توان موفقیت های قابل توجهی در زمینه های مبادلات تجاری به دست آورد.

سفیر ارمنستان در کشورمان، با استقبال از پیشنهاد مدیرعامل منطقه آزاد انزلی درخصوص میزبانی این منطقه از فعالان اقتصادی ارمنستان درجهت افزایش مراودات گفت: درصورت فراهم شدن این فرصت، فعالان دو کشور می توانند تجارب خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و از تجربه های موفقیت منطقه آزاد انزلی نیز بهره مند شوند.

وی با اشاره به مدت حضور دو ساله اش در ایران به عنوان سفیر ارمنستان افزود: ایران، کالاهای بسیار با کیفیتی دارد و اطمینان می دهم که کالاهای ارمنستان هم کیفیت قابل قبولی دارند.

تومانیان با اشاره به ساخت سومین منطقه آزاد ارمنستان در مرز ایران یادآور شد: ارمنستان دو منطقه آزاد تجاری دارد که در زمینه طلا و جواهرات و سنگ های قیمتی و فناوری های برتر فعالیت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از راهکارهای بازاریان و تشکیل کارگروه مشترک، می توان شرایط حضور کارآفرینان در منطقه آزاد انزلی را فراهم ساخت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز از آمادگی این منطقه برای میزبانی از فعالان اقتصادی و تجار ارمنستان در راستای افزایش مراودات تجاری دو کشور خبر داد.

رضا مسرور اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی با بهره مندی از پتانسیل های مختلف در حوزه های تجاری ، اقتصادی و گردشگری بستر مناسبی را به منظور حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم کرده است.

وی با اشاره به بهره برداری از مجتمع بندری کاسپین در منطقه آزاد انزلی تا پایان امسال افزود: این منطقه با ظرفیت های موجود و درحال توسعه، قادر به تامین نیازهای کشور ارمنستان درحوزه مبادلات تجاری و صادرکردن تولیدات این کشور از طریق بندرکاسپین به سایر کشورهای همسایه است.

 مسرور با اظهار علاقه به توسعه همکاری ها با ارمنستان خاطر نشان کرد: آمادگی میزبانی فعالان اقتصادی ارمنستان در راستای توسعه و افزایش مراودات تجاری در منطقه آزاد انزلی وجود دارد.

رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی با معرفی صادرکنندگان و تولیدکنندگان برتر حاضر در منطقه اظهار امیدواری کرد که با حضور سفیر ارمنستان، علاوه بر افزایش مبادلات تجاری، زمینه همکاری های مشترک به منظور معرفی محصولات و سرمایه گذاری دو کشور نیز فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ساخت بزرگترین مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی شمال کشور در منطقه آزاد انزلی ، آمادگی لازم برای معرفی محصولات تجار کشور ارمنستان با برپایی نمایشگاه در منطقه آزاد انزلی وجود دارد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin