معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با ماتیاس لنتز سفیر سوئد در ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، ابتکار با اشاره به موقعیت حساس منطقه آسیا، بر لزوم وجود صلح و امنیت در منطقه تاکید کرد و گفت: اگر منطقه نا امن باشد،‌ دنیا تحت تاثیر قرار می ‌گیرد که مثال بارز آن پیدایش داعش و مشکلات پناهندگی ناشی از آن در سراسر جهان بود.

وی تصریح کرد: ایران کوشش فراوانی برای از میان برداشتن داعش کرد. تلاشهای بی‌وقفه سردار سلیمانی برای محو آنها اقدامی بین المللی در راستای ایجاد صلح محسوب می شود و امروز از میان برداشتن سردار سلیمانی یعنی حمایت از داعش.

ابتکار با بیان اینکه ایران قدرت نظامی بسیار زیادی دارد، افزود: رئیس جمهور آمریکا گفته بود که می خواهد ۵۲ مکان در ایران از جمله مکان ‌های فرهنگی را مورد هدف قرار دهد و همین تهدیدهای وی خسارت­های زیادی را به کشور ما تحمیل کرد.

وی گفت: ایران کشوری قوی است اما به دنبال تنش نیست.

معاون رییس جمهور همچنین اظهار کرد: تحریم ‌های اقتصادی تحمیل شده بر ما، در طول تاریخ بی سابقه بوده و کشورهای جهان باید از ایران حمایت کنند.

وی به آموزش زنان کشاورز برای تولید محصولات طبیعی با کاهش سم و کود اشاره کرد و گفت: تا کنون ۴۸ محصول توسط زنان تولید شده و امید است که این رقم به زودی به ۱۰۰ محصول برسد.

در این دیدار سفیر سوئد در ایران ضمن تسلیت و اظهار همدردی با خانواده های مسافرین حادثه هواپیمای اوکراینی و اشاره به حضور ۱۷ سوئدی در این پرواز، گفت: همکاریهایی در قالب تفاهم نامه و فعالیت های مشترک با ایران در دست انجام داریم.

ماتیاس لنتز همچنین بر ضرورت ایجاد سازوکارهای بین المللی برای گفتگو و مطرح کردن مباحث گفتمانی با ایران و نیز اهمیت سازوکار اینستکس و ایجاد توافق مشترک تاکید کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin