فرمانده نیروی انتظامی از آمادگی پلیس ایران برای همکاری با چین به منظور انتقال تجارب و استفاده از مراکز آموزشی و دانشگاهی و برخورد با جرایم سازمان یافته خبر داد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سردار حسین اشتری در دیدار با چانگ هوا سفیر کشور چین در ستاد فرماندهی ناجا ضمن خیرمقدم و تبریک هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین، گفت: جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهای باثبات و دارای امنیت پایدار است اما با گذشت ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان همواره به دنبال ایجاد ناامنی در کشور بوده و هستند که می توان به تحرکات در مرزها، هشت سال جنگ تحمیلی علیه ملت ایران و… اشاره کرد.

وی ادامه داد: این روزها،یادآور رشادتهای مردم و رزمندگان کشورمان و ایستادگی آنها در مقابل تجاوزات صدام در دوران هشت سال دفاع مقدس است که مردم ما، این ایام را گرامی می دارند.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: آمریکایی ها زمانی که از طریق جنگ نظامی به اهداف خود نرسیدند با اعمال تحریم ها، فشارهای خود را بر مردم و مسئولان وارد کردند و هرساله دشمنی های خود را افزایش دادند اما با تدابیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی)، در مقابل تحریم ها ایستادیم و توطئه های آنها را خنثی کردیم.

 اشتری ادامه داد: امروز به برکت همین ایستادگی ها، جمهوری اسلامی ایران توانسته روی پای خود بایستد و با استفاده از ظرفیت های داخلی، نیازهایش را مرتفع کرده است.

وی از تعاملات و همکاری های خوب دولت چین با جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد و گفت: امروز میان مردم و دولتمردان دو کشور ارتباطات خوبی برقرار است.

فرمانده نیروی انتظامی به ارتباطات و تعاملات خوب میان پلیس دو کشور طی سال های اخیر اشاره کرد و گفت: طی این سال ها همکاران ما در نیروی انتظامی از کشور چین بازدید کرده اند و در این بازدیدها تفاهم نامه هایی نیز امضاء شده است.

 اشتری ادامه داد: در بحث انتقال تجارب و استفاده از مراکز آموزشی و دانشگاهی و نیز در موضوع برخورد با جرایم سازمان یافته نظیر مبارزه با مواد مخدر، سلاح و قاچاق انسان؛ آمادگی کامل برای تبادل اطلاعات و همکاری را با کشور چین داریم.

فرمانده نیروی انتظامی به پیشرفت های مطلوب پلیس جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه ها اشاره و از سفیر و کارشناسان کشور چین برای بازدید از قسمت های مختلف این پلیس دعوت کرد. در موضوع تحریم ها از دولت چین تشکر می کنیم چرا که خروج آمریکا از برجام را محکوم و از جمهوری اسلامی ایران حمایت کرد.

فرمانده ناجا گفت: در راستای تشکیل کارگروه امنیتی با همکاری وزارت امور خارجه ایران و پیگیری های پلیس اینترپل آمادگی کامل برای برگزاری جلسات دو جانبه و سه جانبه را داریم.

در ادامه این دیدار، چانگ هوا سفیر جمهوری خلق چین در ایران، گفت: بنده به کشورهای مختلفی از جمله سوریه، عراق و یمن سفر کرده ام که این کشورها دچار جنگ و ناآرامی بوده اند اما زمانی که به ایران آمدم، امنیت و آرامش را در این کشور شاهد هستم که نشان از تلاش های زیاد ماموران پلیس در این رابطه است.

وی خطاب به فرمانده نیروی انتظامی گفت: از اقدامات پلیس جمهوری اسلامی ایران در راستای مبارزه با مجرمان فرامرزی قدردانی و تشکر می کنم.

سفیر جمهوری خلق چین در ایران تصریح کرد: ایران، کشوری بزرگ و مهم در منطقه بوده و لازم است هر دو کشور همکاریهای دو جانبه خود را برای پیشبرد اهداف ادامه دهند و آن را بیش از پیش تقویت کنند.

چانگ هوا به افزایش همکاری های دوجانبه دو کشور و تبادل اطلاعات تاکید کرد و گفت: امیدواریم در زمینه مبارزه با تروریسم همکاریهای خوبی با یکدیگر داشته باشیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin