آخرین خبرها
انتصاب نخستین رییس زن مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران

انتصاب نخستین رییس زن مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد خانم ماریا دوتسنکو از کشور اوکراین را به سمت رییس جدید مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران منصوب کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دوتسنکو قبلا از آوریل ۲۰۱۴ به عنوان مسئول اطلاعات همگانی با هدف اداره اقدامات روزمره این مرکز و فعالیت های اطلاع رسانی مشغول به کار بود.

 وی بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ نماینده اداره اطلاعات همگانی سازمان ملل متحد در ایروان در کشور ارمنستان بود که مسئولیت فعالیت های اطلاع رسانی و ارتباطات را به عهده داشت.

خانم دوتسنکو از ۲۰۰۳ لغایت ۲۰۰۹ با ماموریت های سازمان همکاری و امنیت اروپا (OSCE) در بلگراد و اسکوپیه همچنین اوکراین کار کرده است.

وی در سمت های گوناگون شامل سخنگو و رییس بخش مطبوعات و اطلاعات همگانی، مسئول مطبوعات و اطلاعات همگانی همچنین مشاور رسانه ای و رییس بخش رسانه ها فعالیت کرده است.

رییس جدید مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران قبلا در ماموریت منطقه ای آژانس ایالات متحده برای توسعه بین المللی (USAID) در اوکراین، بلاروس و جمهوری مولداوی بین سال های ۱۹۹۵ لغایت ۲۰۰۳ مشغول به کار بوده و تجربه کار در بخش خصوصی را نیز دارد.

خانم دوتسنکو دارای درجه دکتری در رشته ریاضیات از موسسه سایبرنتیکس فرهنگستان علوم اوکراین و فوق لیسانس روزنامه نگاری از موسسه روزنامه نگاری دانشگاه ایالتی کی یف است.

شایان ذکر است خانم دوتسنکو به عنوان نخسنین زن از زمان تاسیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران به سال ۱۹۵۰ به این سمت منصوب گردیده و رسما از تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۱۶ در این سمت مشغول به کار شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.