آخرین خبرها

انگلیس

سفیر اسبق انگلیس: تحریم ظریف مغایر ادعای آمریکا برای مذاکره با ایران است

سفیر اسبق انگلیس در ایران، قرار دادن رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم های آمریکا را مغایر روال عادی دیپلماتیک و برخلاف ادعای واشنگتن برای مذاکره با تهران دانست. بیشتر بخوانید »

سفیر بریتانیا در تهران در گفتگو با اعتماد: ایران باید نفت‌خود را بفروشد

به گزارش آوا دیپلماتیک به نقل از روزنامه اعتماد: رابطه ایران و بریتانیا همواره با فراز و فرودهایی همراه بوده است. در سال‌های پس از انقلاب تعداد روزهایی که دو طرف رابطه آرام و بی‌دردسری را در کارنامه روابط دوجانبه ثبت کرده‌اند کمتر از روزهایی بوده که رابطه با تنش و حتی تقابل غیرمستقیم همراه بوده است. بیشتر بخوانید »

سفیر اسبق انگلیس در ایران: نمی‌خواهیم بخشی از سیاست فشار حداکثری علیه ایران باشیم

سفیر اسبق انگلیس در تهران مدعی شد: انگلیسی‌ها نمی‌خواهند بخشی از سیاست آمریکایی فشار حداکثری علیه ایران باشند. اگرچه بعد از توقیف کشتی ایرانی از سوی انگلیس در جبل الطارق، ایران انگلیس را به این پیروی از آمریکا متهم کرده است. بیشتر بخوانید »

نشست چهار کشور اروپایی با مسئولان اتاق بازرگانی اردبیل

نشست نمایندگان چهار سفارت اروپایی با مسئولان اتاق بازرگانی اردبیل در حالی برگزار شد که نفر دوم سفارت انگلیس در ایران به صراحت گفت که کشورش از اعمال تحریم‌ آمریکا علیه ایران استقبال نکرده است. بیشتر بخوانید »

جلسه پنج دیپلمات کشورهای اروپایی با معاون گردشگری استان اردبیل

نمایندگان سفارتخانه های ۵ کشور اروپایی در جلسه مشترک با معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از آمادگی خود برای معرفی قابلیت های سرمایه گذاری گردشگری استان اردبیل برای سرمایه گذاران اروپایی خبر دادند. بیشتر بخوانید »