رستم یحیی سفیر مالزی در تهران با محمدمهدی زاهدی رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و مالزی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلمکاتیک، سفیر مالزی در تهران در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران و مالزی در مجلس شورای اسلامی گفت: مالزی علاقه ی ویژه ای نسبت به توسعه روابط با ایران دارد و از تقویت گفتگوها میان نمایندگان مجالس دو کشور استقبال می کند.

رستم یحیی در ادامه گفت: بخش مهمی از همکاری ­های دو کشور را تبادلات تجاری تشکیل می دهند که با همه‌ گیر شدن کرونا با چالش‌هایی مواجه شده است.

وی افزود: دو طرف باید برای دوران بعد از کرونا برنامه ریزی منسجمی داشته باشند تا بتوانیم همکاری های اقتصادی و تجاری را سریع تر به روال سابق برگردانیم.

سفیر مالزی در تهران همچنین گفت: ایران و مالزی برای توسعه روابط اقتصادی ظرفیت بالایی دارند که باید عملیاتی شوند.

محمدمهدی زاهدی رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و مالزی نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت روابط پارلمانی ایران و مالزی گفت: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و مالزی آمادگی دارد که روابط پارلمانی فیمابین را به نفع دو ملت تقویت کند.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و مالزی در ادامه در خصوص توسعه همکاری ­های اقتصادی فیمابین گفت: برگزاری نشست بعدی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و مالزی سهم مهمی در تسهیل و تقویت روابط تجاری خواهد داشت لذا انتظار داریم که مقدمات برگزاری جلسه بعدی این کمیسیون هر چه سریعتر فراهم گردد.

وی در همین راستا بر گفتگوی اتاق های بازرگانی ایران و مالزی نیز تاکید کرد.

زاهدی با اشاره به ظرفیت های فراوان ایران و مالزی در زمینه ساخت تجهیزات پزشکی، دارویی، علمی و تحقیقاتی گفت: توسعه همکاری‌ها در این حوزه ها و سایر موضوعات مورد علاقه طرفین، نقش بسزایی در تامین منافع تجاری و اقتصادی دو طرف بر جا خواهد گذاشت.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و مالزی در پایان بر تقویت همکاری های کنسولی و قضایی میان دو کشور تاکید کرد.

شایان ذکر است آقایان سید مجتبی محفوظی و محسن زنگنه از دیگر اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و مالزی نیز در این دیدار حضور داشتند که بطور جداگانه با سفیر مالزی در تهران در خصوص توسعه همکاری های پارلمانی دو کشور گفتگو و رایزنی کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin