تیم کشوری ملل متحد با حمایت گروه ارتباطات سازمان ملل متحد “روز ملل متحد 2017” را با برگزاری مراسم بزرگی در سالن کنفرانس کتابخانه ملی در تهران برگزار کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دکتر عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه و گری لوییس هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد سخرانان اصلی این مراسم بودند.

دکتر عراقچی خطاب به حاضران ضمن تقدیر از نقش سازمان ملل متحد به عنوان یکی از سنگ بناهای همکاری بین المللی در دهه های اخیر گفت: سازمان ملل متحد نشان داده که یکی از سکوها برای کشورهای عضو و حتی اشخاص است که بتوانند نظرات و شکایات خود را بیان و مشکلات را حل کنند.

معاون حقوقی و امور بین الملل وزارت امورخارجه یادآور شد: سازمان ملل به ما این احساس را می دهد که کشورهای عضو نه تنها به دنبال بدست آوردن اهداف خودخواهانه نیستند بلکه همه کشورها می توانند در چارچوب آن با همکاری هم دنیای بهتری بسازند.

عراقچی به پایان ماموریت هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در ایران اشاره کرد و گفت: از آقای گری لوییس که به زودی از اینجا خواهند رفت شخصا تشکر می کنم.

وی افزود: گری لوییس در ایران واقعا سخت کوشی کرد و از خود آثار بسیار مثبتی برجای گذاشت.

قبل از آقای عراقچی گری لوییس هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد گفت: اولویت سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه حمایت از دولت در اجرای موفق برنامه توسعه ملی است که به وسیله مجلس تصویب شده است و از راه هزاران اقدام گوناگون در این سرزمین پویا و گسترده در حال انجام است.

وی افزود: معتقدیم اگر برنامه توسعه ملی به گونه ای موثر اجرا گردد، نتیجه آن امحای فقر، بهبود سلامت عمومی، مبارزه با نابرابری، ایجاد جامعه تاب آور و فراگیرو کمک به ایران برای مساعدت نسبت به حفاظت از محیط زیست سیاره زمین و نهایتا رفاه نسل های آتی هم در ایران و خارج از این کشور خواهد شد.

در این مراسم تمامی کارگزاری های تخصصی سازمان ملل متحد در تهران اقلام اطلاعاتی و ترویجی خود در غرفه در اختیار بازدید کنندگان شامل مسئولان دولتی، دانشگاهیان، خبرنگاران، دیپلمات های مستقر در تهران، نمایندگان سازمان های مردم نهاد، هنرمندان، ستارگان سینما و سایر شرکای سازمان ملل قرار دادند.

 قبل از پایان مراسم 3 نفر از عکاسان ایرانی که در سال 2017 موفق به دریافت جایزه در مسابقه های بین المللی عکس سازمان ملل متحد شده بودند لوح تقدیر از دست جناب آقای دکتر عراقچی و گری لوییس دریافت نمودند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin