چهلمین روز درگذشت سردار سید محمد حجازی جانشین فقید نیروی قدس سپاه در حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت سردار سید محمد حجازی جانشین سابق فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی با حضور مهمانان خارجی و داخلی، عصر امروز(سه‌شنبه) در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد.

شفیق دیوب سفیر سوریه در تهران، سخنران ابتدایی این مراسم در تجلیل از شخصیت سردار حجازی گفت: ما نشانه های پیروزی را مشاهده می‌کنیم. پیروزی مقاومت اسلامی فلسطین علیه صهیونیست‌ها بزرگ ترین هدیه به روح سرداران حجازی و شهید سلیمانی است.

وی همچنین گفت: جمهوری عربی سوریه به رهبری بشار اسد از ده سال پیش تا الان با یک جنگ جهانی مواجهه شده است. دشمنان بیش از هزاران نفر از تروریست‌ها را از جهان جمع کردند تا علیه مردم سوریه استفاده کنند اما به برکت مقاومت سوریه و کمک دوستان و همپیمانان سوریه شکست خوردند.

در ادامه این مراسم، سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم بزرگداشت سردار حجازی گفت: چه عظمتی در این عالم هست که اربعین شهید حجازی را در شرایطی برگزار می‌کنیم که بخش بزرگی از آرمان های این شهید بزرگ و سیدالشهدای محور مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی در همین روزهای گذشته محقق شد. اتفاق عظیمی در تاریخ جهان اسلام و محور مقاومت رخ داد که همان پیروزی مردم مظلوم فلسطین است.

وی همچنین گفت: برای اولین بار مردم کشور های دنیا برای حمایت از ملت مظلوم‌فلسطین به صورت گسترده بپا خواستند؛ به طوری که خیابان های اروپایی از شدت حضور جمعیت بسته شد.

معاون رئیس جمهور گفت: ۸۵ درصد خاک سوریه و عراق به اشغال داعش درآمد و اگر افرادی مانند شهید حجازی نبودند، امروز باید در شهرهای خود با آن‌ها می‌جنگیدیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin