سفارت ونزوئلا در ایران به مناسبت سومین سالگرد درگذشت هوگو چاوز، رئیس جمهور فقید این کشور مراسم گرامیداشتی با حضور شهروندان ایرانی برگزار کرد.
به گزارش آوا دیپلماتیک، در این مراسم الکساندر رامریرز، کاردار ونزوئلا در ایران، به عنوان عالی ترین مقام سفارت ونزوئلا پس از برکناری سفیر این کشور در تهران، طی سخنانی گفت: سه سال پیش، فرمانده ای جاودانه به ملکوت اعلی پیوست، مردی که شادمانی زندگی را به مردم ونزوئلا بازگرداند، جایگاه شریف و مستقل آنان را احیا کرد و خود الگویی سرسخت برای سایر رهبران آمریکای لاتین به سمت تحولی آزادای خواهانه در سرزمینشان بود. چاوز بینانگذار اندیشه ی امکان وجود دنیایی دیگر بدون توسل به ریسمان رهبران سلطه جو بود.

کاردار ونزوئلا در ادامه خاطرنشان کرد: میتوان چهار عنصر را برای توصیف میزان محبوبیت، مقبولیت و پایداری قدرت او برشمرد: ۱) بازگرداندن عزت نفس و غرور به ملت ونزوئلا، ۲) تلاش بی وقفه در به تصویر کشیدن طبقات مردمی، حمایت از آنان و سازماندهی شان به سمت مدیریت جمعی ۳) تسهیل ارتباط با حرف و عملی که مدعی شرایط انسانی بود، ۴) تسلیم نشدن در برابر قدرتهای اقلیت (حداقلی) و پیش گرفتن سیاست بین المللی ای که در بدو ورود خود تصویر تک قطبی موجود را در هم شکست.

وی افزود: همچنین همواره به اصولی که آموزش میداد و نوعی انسجام ساختاری بین پیشنهادات متنوعی که ارائه مینمود، پایدار (وفاردار) ماند. شجاعت و ارادۀ او، با شکیبایی و موقعیت شناسی آمیخته شده بود. عملکرد وی در اجرا و توسعۀ سیاستهای حامی اکثریت برای رسیدن به هدف کاملاَ بارز بود همانطور که او همیشه به تعبیر سخنان آزادی خواه بزرگ به ما میگفت: “اکثریت بیشتر، خوشبختی را ممکن میسازد.”

الکساندر رامریرز  یادآور شد: امروز، امپراطوری با غلامان و عاملان خود مجددا به انقلاب حمله میکنند، و حال با اضافه کردن جنگ اقتصادی که تکنیکی بد به نام کودتای نرم است، با حمایت اطلاعاتی فرا ملیتی و با تحریف واقعیتها به اشباه، در پیشبرد منافع اقتصادی و سیاسی خود هستند. علاوه بر این، در برنامه ای دیگر با بی ثبات کردن احساسات اجتماعی برای القاء نارضایتی، ایجاد  بی نظمی و نا هنجاری در خیابان ها، تحریک و تشویش اضطراب و افکار عمومی که به تحریف افکار عقلانی  منجر میشود، در صدد رسیدن به اهداف خود که تولید گسیختگی خشونت بار از قانون اساسی هستند، میکوشند.

وی افزود: سعی در قطع و کوتاه کردن روند برنامه بولیواری، و سپس گسترش دامنه آن به آمریکای لاتین ما، بر اساس نتایج مثبت به وجود آمده در فرآیند یکپارچه سازی است که توسط فرمانده چاوز پایه گزاری شده: پترو کارائیب، آلبا – ت س پ، اوناسور و سلاک.

کاردار ونزوئلا در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فوق، در ادای احترام برای اولین سالگرد بذرهای کشته شده فرمانده، با بستن تمام صفوف انقلابیون با رئیس جمهور مادورو و با حمایت و همراهی از فرامین، برای تقویت وحدت و آگاهی انقلابی که به ما فرصت تکمیل برنامه وطن و تحکیم سوسیالیستی را میدهد، قدم بر میداریم.

وی افزود: امروز بیشتر از همیشه، آماده برای مبارزه و با زانو بر خاک، !چاوز زنده است ، مبارزه ادامه دارد!

پس از برگزاری مراسم گرامیداشت هوگو چاوز در سفارت این کشور، مراسم یادبودی در کلیسای حضرت مریم، واقع در خیابان نوفل لوشاتو برگزار شد.

در این مراسم، کشیش اِن مانوئل پس از برگزاری مراسم نیایش برای چاوز طلب آمرزش کرد.

 

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin