مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد با دعوت جناب سرتیپ دوم دکتر حسین ولی وند زمانی، فرمانده محترم دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران (دافوس) در نمایشگاه بین المللی کتاب تخصصی صلح و دفاع شرکت کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، به مناسبت روز پایانی نمایشگاه و روز بین المللی صلح (21 سپتامبر 2019) مراسمی با حضور خانم دکتر ماریا دوتسنكو، رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد و آقای محمد رجایی مقدم، معاون مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد با سخنرانی جناب سرتیپ دوم دکتر حسین ولی وند زمانی در دافوس برگزار شد.

فرمانده دانشگاه در سخنان خود اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران، کنار سایر نیروهای مسلح، همواره پیام صلح واقعی را که برخاسته از ایمان و اندیشه و بر مبنای عدالت و کرامت انسان باشد، به جهانیان منتقل ساخته است و طی سال ها همکاری با سازمان های بین المللی و نهاد های حفظ و پاسدار صلح، حامل پیام صلح و دوستی و امنیت به جهان بوده است.

در پی آن خانم دکتر دوتسنکو پس از تشکر از فرمانده محترم دانشگاه و سپاس از هماهنگی های جناب سرهنگ مهرداد بخشنده، مدیر محترم مطالعات دانشگاه به ذکر نکاتی درباره روز بین المللی صلح پرداخت و پیام دبیرکل سازمان ملل متحد به این مناسبت را قرائت کرد.

چند خانم به عنوان نمایندگانی از سازمان غیر دولتی “سرباز صلح ایران” در نمایشگاه کتاب حضور داشتند و درباره فعالیت هایشان اطلاع رسانی می کردند.

مجموعه ای از عکس های تاریخی همکاری های ایران و سازمان ملل متحد در غرفه سازمان ملل متحد در نمایشگاه بین المللی کتاب تخصصی صلح و دفاع در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داشت.

کارگاه آموزشی بازیابی اطلاعات سازمان ملل متحد از وب سایت این سازمان جهانی در مورد صلح و امنیت بین المللی با تاکید بر حفظ صلح، در صبح همان روز برای جمعی 40 نفره از فرماندهان و نیروهای اعزام شده ایرانی برای عملیات حفظ صلح سازمان ملل متحد به وسیله خانم نازنین قائم مقامی، کتابدار مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد برگزار گردید.

نسخه‌هایی از منشور سازمان ملل متحد بین شرکت کنندگان پخش و نسخه‌ای از کتاب «حقایق اساسی در مورد سازمان ملل متحد» به کتابخانهٔ دانشگاه تقدیم شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin