برنامه جهانی غذا از کمک دولت چین در راستای تامین مواد غذائی برای پناهندگان افغان و عراقی و همچنین ارتقاء سطح تحصیل دختران پناهنده در ایران خبر داد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، کمک یک میلیون دلاری جمهوری خلق چین برای خرید آرد گندم غنی شده، روغن آفتابگردان غنی شده با ویتامین، عدس، برنج و شکر جهت توزیع میان پناهندگان افغان و عراقی ساکن مهمانشهرها در سراسر ایران استفاده خواهد شد. به منظور حصول اطمینان از تحویل سریع و تبعیت از استانداردهای ایران، تمامی مواد غذائی از داخل کشور خریداری خواهد شد.

نگار گرامی، نماینده برنامه جهانی غذا گفت: برنامه جهانی غذا از دولت جمهوری خلق چین برای این کمک سخاوتمندانه که ما را قادر خواهد ساخت تا پاسخگوی نیازهای اصلی غذایی پناهندگان افغان و عراقی در ایران باشیم، معیشت آنان را تقویت و امنیت غذاییشان را تامین نماییم بی نهایت تشکر می نماید.

برنامه جهانی غذا، هر ماه برای 30،000 نفر از آسیب پذیرترین پناهندگان یک سبد از اقلام غذایی اصلی شامل نان، برنج، شکر، عدس و روغن ارائه می نماید. همچنین این سازمان بمنظور ارتقاء سطح تحصیل دختران و کاهش فاصله تحصیلی آنان با پسران، هرماه برای 3000 نفر از دختران دانش آموز پناهنده و بانوان آموزگارشان در 20 مهمانشهر در ایران بسته های روغن تشویقی توزیع می نماید.

سفارت چین در ایران اظهار داشت: به عنوان بخشی از فعالیتهای صندوق همکاری جنوب-جنوب که در سپتامبر 2015 میلادی (شهریور 1394) توسط شی جین پینگ، رئیس جمهور خلق چین در مجمع توسعه پایدار سازمان ملل متحد اعلام گردید، سعی بر این است که امنیت غذایی برای آسیب پذیرترین پناهندگان افغان در ایران حاصل گردد. دولت و مردم جمهوری خلق چین همدلی خود را با برادران و خواهران پناهنده که در وضعیت دشوار به سر می برند ابراز می دارندو از تلاش برنامه جهانی غذا و همکاران ایرانی در راستای اثر بخشی اجرای این پروژه قدردانی می نماید.

برنامه جهانی غذا از اواخر دهه 1980 زمانیکه اولین پناهجویان از کشورهای عراق و افغانستان وارد ایران شدند به پناهندگان کمک های غذائی ارائه می نماید.

برنامه جهانی غذا بزرگترین آژانس بشردوستانه دنیا در مبارزه با گرسنگی است که با ارائه کمک های غذایی و همکاری با جوامع در هنگام بحران به بازسازی وضعیت معیشت آسیب دیدگان می پردازد. این سازمان هر ساله به حدود 80 میلیون نفر در 80 کشور دنیا امداد غذایی می رساند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin