نصیر عبدالمحسن با اشاره به اینکه از ۱۵ مهرماه روادید ثبت نام کنندگان آماده تحویل هستند، گفت: تمام دفاتر صدور روادید به صورت شبانه روزی فعال هستند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، نصیر عبدالمحسن که به تازگی به عنوان کاردار دولت بغداد در ایران معرفی شده است، برای بررسی و اعلام آخرین برنامه های دولت عراق در خصوص صدور روادید اربعین با شهریار حیدری، دبیر ستاد مرکزی اربعین دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار نصیر عبدالمحسن با بیان اینکه هدف ما تسهیل امور زائران گفت: حدود 25 نیروی پشتیبانی در سفارت و تعداد 140 نفر نیرو نیز در دفاتر موقت مستقر شده اند تا روند صدور روادید را سریع تر و آسان تر کنند.

وی افزود: براساس آمار از دفاتر بیست گانه و چهار کنسولگری فعال، در حدود 45هزار پاسپورت ثبت نام شده است که به زودی روادید آنها آماده می شود.

کاردار جدید عراق اظهار کرد: به منظور جلوگیری از هرگونه وقفه در کار، تمام دفاتر صدور روادید به صورت شبانه روزی فعال هستند.

نصیر عبدالمحسن با اشاره به وقفه ایجاد شده در صدور روادید گفت: تا ساعات آینده روند صدور روادید آغاز می شود و از ۱۵ مهرماه روادید ثبت نام کنندگان آماده تحویل هستند.

وی درخصوص اتباع خارجی حاضر در ایران نیز گفت: همانند سال گذشته به عراقی های مقیم ایران روادید صادر می شود و همچنین افغانستانی های مقیم ایران هم براساس سازوکارهای مورد توافق و در چارچوب توافقات انجام شده با ایران روادید حضور در مراسم اربعین را دریافت می کنند.

در ادامه این نشست شهریار حیدری، دبیر ستاد مرکزی اربعین ضمن ابزار خشنودی از حضور نصیر عبدالمحسن در این سمت گفت: با توجه به سابقه فعالیت و مسئولیت های شما در ایران و با این میزان از تجربه به خوبی مسائل را می توان حل کرد.

وی ضمن تشکر از حضور به موقع دفاتر موقت و نیروهای پشتیبانی اظهار کرد: این گروه کمال همکاری را با سازمان حج و زیارت داشته اند.

حیدری تاکید کرد: سفیر عراق تهران را ترک کرده است و به همین دلیل نیاز به مسئولی بود که دستور صدور روادید را به دفاتر و کنسولگری صادر کند که خوشبختانه با حضور کاردار جدید این کشور این دستور به مسئولان دفاتر و کنسولگری ها صادر شد و روند صدور روادید از عصر ۱۴ مهرماه به طور رسمی آغاز شده است.

گفتنی است با پایان ماموریت راجح الموسوی سفیر عراق در ایران، وی تهران را ترک کرد و نصیر عبدالمحسن سرپرست سرکنسولگری عراق در مشهد به عنوان کاردار جدید بغداد در تهران منصوب شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin