نیکولاس هاپتون کاردار انگلیس ضمن ابراز خرسندی از سفر محمد جواد ظریف وزیرخارجه ایران به لندن، آینده روابط ایران و انگلیس را مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، نیکولاس هاپتون، به خبرنگار ایرنا در لندن گفت: سفر آقای ظریف به انگلیس در این برهه زمانی که به دنبال سفر فیلیپ هاموند در آگوست سال گذشته میلادی برای بازگشایی سفارت انگلیس در تهران صورت می گیرد گامی مثبت است.

وی افزود: این اقدام گامی دیگر در جریان عادی سازی روابط میان ایران و انگلیس به شمار می رود.

کاردار انگلیس نیز تایید کرد که صدور ویزا در سفارت این کشور در تهران در اولین زمان ممکن شروع خواهد شد.

ظریف و فیلیپ هاموند وزیران خارجه ایران و انگلیس روز جمعه در لندن تایید کردند که صدور ویزای سفارتخانه های دو کشور در تهران و لندن در آینده نزدیک آغاز می شود.

نیکولاس هاپتون سفیر سابق انگلیس در یمن و قطر، آذر ماه گذشته به عنوان جانشین آجی شارما، کارش را به عنوان کاردار انگلیس در تهران آغازکرد.

هاپتون پس از انتصاب به عنوان کاردار ثابت انگلیس در صفحه توییتری اش عنوان کرد که به دنبال تقویت روحیه همکاری میان ایران و انگلیس است و افزود: امید است که به زودی دو کشور سفیرهایشان را معرفی کنند.

هاپتون پیش از ورود به تهران گفته بود: از این که به عنوان کاردار در جمهوری اسلامی ایران مشغول به فعالیت می شوم، خوشحال هستم. امیدوارم برای دو کشور ایران و انگلیس این امکان فراهم شود که روابط به سطح سفرا ارتقا یابد و من از این مسئله خرسند خواهم شد.

هاپتون افزود: ما امیدواریم به دنبال بازگشایی سفارتخانه ها ارتقا مثبت این روابط را تداوم بخشیم. من بی صبرانه در پی مشارکت دو کشور در شکل گیری دور جدیدی از همکاری ها هستم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin