“کین ایچی کومانو” سفیر ژاپن در ایران، در نشست با مسئولان منطقه ویژه پارس جنوبی، از روند توسعه این میدان نفتی استقبال کرد.سفیر ژاپن در ایران خاطرنشان کرد: بدون تردید توسعه پارس جنوبی عامل مهمی در گسترش روابط اقتصادی ایران و ژاپن است.
کومانو یادآور شد: در مدتی که به عنوان سفیر ژاپن در کشور شما فعالیت دارم همواره سعی کرده‌ام با مسافرت به بخش‌های مختلف این کشور با تمدن تاریخی و فرهنگی، موقعیت‌ها و ظرفیت‌ها و همچنین توانمندی‌های ایران آشنا شوم و این تجربیات را به ژاپنی‌های مقیم تهران و همچنین مردم کشورم منتقل کنم و در ارتباط با حفظ و تحکیم روابط دوستی دو کشور بزرگ تلاش کنم.
وی سفر مقام معظم رهبری در عسلویه را نشان دهنده اهمیت این منطقه خواند و خطاب به مدیران و کارکنان صنعت نفت در پارس جنوبی، تصریح کرد: سفر ایشان به عسلویه نشان دهنده اهمیت کارهای یکایک شما است و خوشحالیم از اینکه ما نیز امروز در این منطقه حضور یافته‌ایم.
سفیر ژاپن در ایران با اشاره به نقش پارس جنوبی در اقتصاد کشور افزود: من به طور مرتب اخبار و اطلاعات پارس جنوبی را در روزنامه‌های سراسری ایران پیگیری می‌کنم و در جریان آخرین پیشرفت‌های انجام شده، قراردادهایی که منعقد می‌شود و فازهایی که در این منطقه به بهره‌برداری می‌رسند قرار می‌گیرم.
کومانو بیان کرد: مصرانه خواستار توسعه روابط بین دو کشور در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، هنری و علمی هستیم و مطمئنم با اشتراک‌های تاریخی و روحیه تلاش و کوشش که بین دو ملت وجود دارد؛ این هدف بزرگ قابل تحقق است.
وی اضافه کرد: از آنجایی که روابط اقتصادی، پایه و اساس گسترش روابط فی مابین دو کشور است؛ از این رو سفر به عسلویه را ضروری دیدم و به طور قطع با اطلاعات و معلوماتی که در این سفر کسب می‌کنیم، زمینه‌های توسعه روابط اقتصادی بین ایران و ژاپن تسهیل خواهد شد.
سفیر ژاپن در ایران، بحث و بررسی و تبادل نظر در زمینه پیشرفت‌های صورت گرفته در پارس جنوبی را مهم برشمرد و گفت: در این منطقه فعالیت‌های خوبی انجام شده و در حال اجرا است که امیدواریم با تبادل نظرهای صورت گرفته، موقعیت مناسب برای گسترش مناسبات اقتصادی بین دو کشور فراهم شود.
سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران فردا به بوشهر سفر می‌کند و با استاندار بوشهر دیدار می‌کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin