سفیر چین در تهران در پیامی به آئین چهل و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و چین تاکید کرد:روابط ایران و چین با تلاش های بی وقفه برای همیشه پررنگ خواهد شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، «شو وی» معاون سفیر چین در تهران در آئین چهل و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و چین در فرهنگسرای نیاوران با ابراز عذرخواهی سفیر چین که قرار بود در این نشست حضور یابد و به دلیل سفر نتوانست حضور داشته باشد، متن پیام سفیر را در این نشست قرائت کرد.

در بخشی از پیام سفیر چین در تهران آمده است: ایران و چین به عنوان دو کشور مهم که در مسیر جاده ابریشم واقع هستند تحولات دوستانه دو کشور دارای سابقه دیرینه است که به مرور زمان تقویت شده است.

سفیر چین در این پیام می افزاید: در سال جاری که 45 امین سالگرد برقراری روابط سیاسی دو کشور است رئیس جمهور چین سفر تاریخی به ایران داشته روابط دو کشور وارد فاز جدیدی شده و همکاری ها رو به رشد رفته که بسیار خوشحال کننده است.

در این پیام سفیر چین با بیان اینکه « انجمن دوستی خلق چین با کشورهای خارجی و انجمن دوستی ایران و چین تلاش های ارزمندی در چارچوب گسترش همکاری های دو کشور داشته اند افزوده است: این دو با تداوم همکاری های تنکاتنگ خود برای ارتقای تبادلات طرفین و پیوند عاطفی بین دو ملت تلاش های بسیاری داشته اند.

در پیام سفیر چین تاکید شده است: با تلاش های بی وقفه مسلما روابط ایران و چین در حالت ر شدو توسعه قرار گرفته و دوستی دو کشور برای همیشه پررنگ خواهد شد.

در آیین چهل و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و چین تفاهم نامه همکاری بین انجمن های دوستی ایران و چین بین معاون انجمن دوستی چین با کشورهای خارجی و معاون مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه امضا شد.

این تفاهم نامه 18 بند اعم از موارد فرهنگی هنری تجاری و اقتصادی به منظور گسترش همکاری های دو کشور را شامل می شود.

همچنین در این آئین معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ناظری معاون مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه و احد محمدی رئیس انجمن دوستی ایران و چین حضور داشتند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin