وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با سفیر سوییس از وی خواست، همکاری‌های بانکی سوییس با ایران در زمینه دارو و غذا عملیاتی شود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سعید نمکی در دیدار با سفیر کشور سوییس گفت: سرمایه گذاران اندیشمند سوییسی می‌دانند که دوران کم خردی ترامپ سپری شده و ملت ایران این دوره را نیز طی خواهند کرد، بنابراین سرمایه گذاری در کشوری که 85 میلیون نفر جمعیت داشته و می‌تواند برای بازار ٣٠٠ میلیون نفری منطقه نیز تولید و صادرات داشته باشد، بسیار دوراندیشانه و منطقی است.

وی در این دیدار درباره کمک‌های بشردوستانه این کشور به سیل زدگان سیلاب‌های اخیر در ایران، بیان کرد: باید از کمک‌های بشردوستانه کشور سوییس به هموطنان آسیب دیده کشورمان تشکر کنم، زیرا در مواقع سخت و حساس، کمک، ابراز محبت و حتی یک پیام از سوی کشورها، در آن شرایط می‌تواند موجب آرامش خاطر شود.

وزیر بهداشت اظهار داشت: در ایران 66 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی فعالیت داشته و در زمینه آموزش پزشکی به دستاوردهای خوبی رسیدیم. در حال حاضر در تمام استان‌های کشور، دانشگاه یا دانشکده پزشکی وجود داشته و بنیه علمی خوبی در زمینه علوم پزشکی داریم، همکاری‌های ما با سایر کشورها باید به بخش‌های غیرپزشکی نیز توسعه پیدا کند و خوشبختانه کشور سوییس در این زمینه دارای تجربه و دانش فنی زیادی است.

نمکی ادامه داد: در حوزه غذا و دارو از 60 سال قبل و حتی سال‌های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، شرکای سوییسی بسیاری در ایران داشتیم و در حال حاضر نیز کمپانی‌های بزرگ سوییس در حوزه دارو و غذا در ایران سرمایه گذاری می‌کنند که این موضوع نشان دهنده خردمندی سرمایه گذاران سوییسی است؛ زیرا می‌دانند بازار ایران بازاری ماندگار، پایدار و پرسود است.

وی همچنین بر مساعدت وزارت بهداشت درباره تسهیل حضور و فعالیت‌های شرکت‌های سوییسی در ایران تاکید کرد.

در این دیدار، مارکوس لایتنر، سفیر کشور سوییس نیز ضمن ابراز همدردی با سیل زدگان کشورمان گفت: کمک‌های دولت سوییس به سیل زدگان اخیر، نشان از همدردی عمیق دولت و مردم سوییس با مردم آسیب دیده از سیل اخیر استان‌های مختلف ایران است.

وی در ادامه بر پیگیری موضوعات بانکی در اسرع وقت و تشریح و بیان نتایج این اقدامات قول مساعد داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin