رئیس مؤسسه فرهنگی اکو بعد از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد سپاهان گفت: ورزش در واقع پلی برای دوستی ملت های اکوست که باید بیش از پیش برای تحقق این مهم بهره برد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سرور بختی رئیس موسسه فرهنگی اکو در این مراسم ضمن قدردانی از میزبانی و همراهی باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد سپاهان ابراز امیدواری کرد امضای این تفاهم نامه گام بلندی در راستای استفاده از ورزش به عنوان پل دوستی ملت های منطقه اکو باشد.

محمدرضا ساکت مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد سپاهان از تفاهم نامه امضا شده با مؤسسه فرهنگی اکو به عنوان سندی ارزشمند در تاریخ باشگاه سپاهان نام برد.

وی همکاری ورزشی با کشورهای منطقه اکو را سیاست جدید این باشگاه اعلام کرد.

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در ادامه سفر به اصفهان از باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان بازدید کرد.

همچنین رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در آخرین روز سفر خود به اصفهان با حضور در محل نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان با آقای سالاریان سرپرست این نمایندگی دیدار و گفت و گو کرد.

سرور بختی و هیأت همراه همچنین با همراهی مجتبی لطفی رئیس هیأت مدیره باشگاه فولاد مبارکه سپاهان و رئیس امور ورزش شرکت فولاد مبارکه از قسمت های مختلف این کارخانه بازدید کرد.

وی اظهار امیدواری کرد با همکاری مشترک کارخانه فولاد مبارکه، باشگاه سپاهان و مؤسسه فرهنگی اکو، اصفهان تبدیل به پایگاه اصلی دیپلماسی ورزشی منطقه اکو شود.

 اکو یکی از بلوک های اقتصادی منطقه ای است که پتانسیل خوبی برای شکل گیری یک اتحاد اقتصادی قدرتمند را برای اعضای آن فراهم ساخته است. این سازمان منطقه ای با جمعیتی بیش از ۵۰۰ میلیون نفر می تواند یک قدرت مضاعف را با استفاده از ظرفیت های فرهنگی اسلام و مسلمانان ایجاد کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin