مدیر منطقه‌ای و نماینده یونسکو در ایران به همراه دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو به منظور سفری سه روزه وارد رشت شدند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، هیئت عالی یونسکو به منظوری سفری سه روزه دقایقی پیش با استقبال رسمی جمعی از مدیران ارشد گیلان، وارد فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت شد.

رئیس ستاد توسعه پایدار شهرداری رشت در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری همایش چشم‌انداز توسعه پایدار به میزبانی این شهر اظهار داشت: استر کونیش لاروش مدیر منطقه‌ای و نماینده یونسکو در ایران و دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو به رشت سفر کرده است.

فاطمه قدیمی با بیان اینکه همایش چشم‌انداز توسعه پایدار با حضور اساتید و نخبگان گیلانی و ملی برگزار می‌شود، افزود: رئیس مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصین ایران، استاندار گیلان و رئیس مجمع نمایندگان استان، شهردار و رئیس شورا و رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای رشت از سخنرانان این همایش هستند.

وی با بیان اینکه هیئت یونسکو با شورای شهر رشت دیدار و گفت‌وگو می‌کند، گفت: محورهای مورد بحث در این نشست ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو و تلاش برای توسعه پایدار شهر رشت است.

قدیمی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی توسعه پایدار و سیاستگذاری‌های ملی از منظر یونسکو، خاطرنشان کرد: رئیس انجمن ملی ارزیابی محیط زیست ایران و هیئت یونسکو در این کارگاه شرکت و سخنرانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه کارگاه آموزشی زنان و آسیب‌های اجتماعی نیز با حضور هیئت یونسکو در رشت برگزار می‌شود، اظهار داشت: هیئت یونسکو یکم تا سوم اسفندماه امسال به رشت سفر می‌کنند.

رئیس ستاد توسعه پایدار شهرداری رشت گفت: جمعی از مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و انجمن متخصصان ایران نیز در برنامه‌های هیئت ملی یونسکو در رشت شرکت می‌کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin