نماینده صندوق کودکان سازمان ملل متحد تفاهم نامه همکاری با فدراسیون والیبال و وزارت بهداشت ایران به امضا رسید.

به گزارش آوا دیپلماتیک، صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) تفاهم نامه همکاری با فدراسیون والیبال و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران برای اطلاع رسانی در مورد بیماری ایدز (اچ آی وی) را امضا کرد.

بر اساس این تفاهنامه فدراسیون والیبال با از استفاده توانایی های مانند فضای مسابقات داخلی و برون مرزی، دوره های آموزشی و پیام های آموزشی بر روی لباس ملی پوشان، اطلاع رسانی به نوجوانان، جوانان و خانواده های بیماران اچ آی وی در باره راه های پیشگیری و مراقبت از خود در برابر بیماری ایدز را انجام خواهد داد.

این تفاهنامه به امضای محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال، دکتر محمد مهدی گویا مدیرکل مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و “محمد المنیر صفی الدین” رییس دفتر صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) در تهران امضا شد.

رییس فدراسیون والیبال در این مراسم گفت: آموزش می تواند کمک زیادی به کنترل این بیماری در جهان داشته باشد و اگر بتوانیم رفتارهای فردی را با آموزش کنترل کنیم، رفتارهای اجتماعی نیز کنترل خواهد شد.

محمدرضا داورزنی تصریح کرد: فدراسیون والیبال علاقه زیادی به افزایش بهداشت عمومی جامعه دارد و پیام های غیر محسوس ورزشکاران و ملی پوشان این فدراسیون در باره راه های مبارزه با این بیماری می تواند در افزایش بهداشت عمومی جامعه کمک کند.

وی تاکید کرد: لیگ جهانی والیبال با بیش از 40 میلیون مخاطب یکی از رویدادهای مهم جهان برای اطلاع رسانی در باره این بیماری است و با توجه به اینکه تیم ملی والیبال ایران در سال 2014 در هشت تیم برتر این رقابت ها است، می تواند در این زمنیه و اطلاع رسانی در باره بیماری ایدز به جوانان و نوجوانان کمک های زیادی به یونیسف کند.

رییس صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در تهران نیز در این نشست گفت: فدراسیون ها رسالت ورزشی بر عهده دارند و با توجه به اینکه ملی پوشان والیبال ایران برای بسیاری از جوانان و نوجوانان الگو هستند، می توانند پیام آوران خوبی در این زمینه باشند.

“محمد المنیر صفی الدین” تاکید کرد: در اکثر کشورهای جهان جوانان و نوجوانان اطلاعات دقیقی درباره این بیماری ندارند، بنابراین همکاری با فدراسیون های ورزشی می تواند برای اطلاع رسانی به آنان موثر باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin