اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئد با حضور فعالان اقتصادی و سفیر سوئد در ایران نشستی برگزار کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در ابتدای این نشست عبدالرضا رضایی هنجنی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئد با اشاره به روابط تجاری دو کشور در گذشته نه‌چندان اشاره کرد و گفت: امیدواریم با سپری شدن دوران شیوع بیماری کرونا و رفع تحریم‌های اقتصادی علیه ایران مجدداً شاهد روابط خوب تجاری مابین دو کشور ایرانم و سوئد باشیم.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئد گفت: شرکت‌های سوئدی در دوره تحریم قبلی هرگز ایران را ترک نکردند و با وفاداری به طرف‌های تجاری در ایران، حضورشان را در ایران حفظ نمودند.

رضایی هنجنی تاکید کرد: در این دوره بار دیگر شاهد حمایت‌های کشور سوئد از روابط تجاری با ایران هستیم؛ امیدواریم با رفع تحریم‌ها با توجه به نقاط قوت و پتانسیل‌های موجود در اقتصاد ایران، شاهد توسعه روابط تجاری–اقتصادی میان دو کشور باشیم.

در این نشست همچنین ماتیاس لنتز، سفیر سوئد در تهران ضمن تشکر از فعالیت‌های مفید اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئد گفت: امیدواریم با پایان یافتن هرچه سریعتر تحریم‌ها و حل شدن مشکلات موجود مجدداً همکاری‌های اقتصادی طرفین به شرایط بهتری باز گردد.

او ضمن اشاره به وضعیت اقتصادی کشور سوئد در رابطه با بحران کرونا و خسارت‌های وارده آن به اقتصاد سوئد تصریح کرد که کشور سوئد با به کارگیری تدابیر مناسب توانست تا میزان خسارت‌های وارده به اقتصاد کشور خود را از شیوع بیماری کرونا به حداقل رسانده و در حال حاضر شاهد بازگشایی بخش‌های اقتصادی و شروع فعالیت شرکت‌های سوئدی هستیم.

سفیر سوئد در ایران امیدوار است اقتصاد ایران هم بتواند از این بحران به خوبی و موفقیت عبور کند و بنگاه‌های فعال اقتصادی کشور بتوانند با شرایط بهتری رو به رو شوند.

بعد از پایان صحبت‌های ماتیاس لنتز و رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئد، فعالان اقتصادی حاضر در نشست از شرایط کاری، مسائل و مشکلات خود گفتند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin