علی لاریجانی رئیس مجلس در دیدار با ماریو داماش نونس سفیر پرتغال در ایران بر گسترس مناسبات بین دو کشور تاکید کرد.
به گزارش آوا دیپلماتیک، لاریجانی در دیدار سفیر پرتغال در تهران با اشاره به پیشینه تاریخی روابط ایران و پرتغال گفت: وجود روابط خوب دو جانبه پشتوانه مناسبی برای پیشبرد روابط دو کشور در تمامی زمینه های مورد علاقه طرفین محسوب می شود.

وی افزود: مجلس از ارتقاء سطح روابط خود با مجلس پرتغال بر اساس حسن تفاهم و درک متقابل استقبال می کند.

رییس مجلس ضمن اشاره به ظرفیت های ایران و پرتغال در عرصه های مختلف برای توسعه روابط دو جانبه گفت: قابلیت های فراوانی در زمینه های اقتصادی، تجاری، علمی و فنی در دو کشور وجود دارد که باید از این ظرفیتها به نفع دو ملت بهره گرفت.

وی در بخشی از سخنانش با اشاره به تهدیدات تروریسم برای منطقه و جهان و ائتلاف های خود ساخته برای مقابله با آنها گفت: راه حل های نظامی صرف و بمباران برخی از مواضع تروریستها راه حل مبارزه با تروریسم نیست و ائتلاف برای مبارزه با داعش دستاویزی برای پیگیری اهداف آمریکا و آن دسته از هم پیمانان آن در منطقه است که خود در مقطعی با کمک های نظامی و مالی به رشد و بروز این پدیده نامبارک کمک کرده اند.

“ماریو داماش نونس” سفیر پرتغال در تهران نیز در این دیدار ضمن اشاره به علاقه مندی کشورش به گسترش روابط خود با ایران گفت: با توجه به تحولات جامعه بین المللی و جامعه سیاسی ایران، پرتغال علاقه مند به گسترش روابط خود در ابعاد مختلف با ایران است.

نونس در ادامه افزود: مجلس پرتغال درصدد است تا از طریق گروه های دوستی پارلمانی در روابط پارلمانی دو کشور تحرک بیشتری ایجاد کند و در همین راستا دولت پرتغال قصد دارد هیاتی را در سطح وزرای اقتصادی خود به تهران بفرستد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin