نماینده سازمان ملل متحد در ایران درباره تهدیدات دولت آمریکا علیه برجام گفت: اعتقاد دارم که نصایح عاقلانه و اذهان منطقی موجب دوام برجام می شود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، گری لوئیس در حاشیه مجمع ایران و اروپا در زوریخ در گفتگو با ایرنا درباره تهدیدهای دولت آمریکا علیه توافق هسته ای گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی بتازگی بار دیگر تایید کرد که جمهوری اسلامی ایران بطور کامل به توافق هسته ای پایبند بوده است و اعتقاد دارم که نصایح عاقلانه و اذهان منطقی در همه طرفها مزیت این توافق را درک می کنند و این مساله تضمین می کند که این پیشرفت حاصل شده در سال 2015 ادامه خواهد یافت.

نماینده و هماهنگ کننده سازمان ملل در تهران، در خصوص دورنمای همکاری بانکها و شرکتهای جهان با ایران گفت: ما باید به آینده نگاه کنیم به مرحله ای که مشخص شود در طرف درست تاریخ ایستاده ایم. هدف این کنفرانس (زوریخ) تلاش برای تشویق به مشارکت در اقتصاد ایران برای تامین منافع ایران و سرمایه گذاران است؛ به همین علت است که من اینجا هستم و تعدادی از سفیران اروپایی هم اینجا هستند. ما به همراه تعدادی از مردان و زنان اقتصادی و تجاری ایران برای تحقق این هدف تلاش می کنیم.

گری لوئیس درباره مشکل آب در ایران گفت: مشکلات جدی در بخش آب وجود دارد و احتمال دارد که بدتر هم بشود اما خبر خوب این است که راه حل وجود دارد.

وی افزود: حدود 50 سال پیش در حدود 7.5 هزار متر مکعب آب به ازای هر نفر وجود داشت اما در حال حاضر 1300 متر مکعب است و این رقم در حال نزدیک شدن به یک هزار متر مکعب است که به معنی کمبود آب است.

لوئیس با اشاره به برداشت بی رویه از منابع آبی ایران گفت: من بتازگی با عیسی کلانتری معاون جدید رئیس جمهوری ایران دیدار کردم و از دیدگاه و تلاش او برای پرداختن به مشکل آب بسیار دلگرم شدم .

وی گفت، راهکارهایی مانند افزایش بهای آب برای این ماده ارزشمند، احیای بخش کشاورزی، اجرای قاطع قانون و افزایش آگاهی مردم برای برخورد با مشکل کم آبی در ایران وجود دارد.

نماینده سازمان ملل متحد در ایران همچنین طی سخنرانی خود در مجمع ایران و اروپا ضمن تاکید بر ظرفیت های بسیار ایران به عنوان یک کشور شگفت انگیز، مطالبی درباره اهمیت شهروندی شرکتی (Corporate Citizenship)، اینکه شرکتهای ایرانی چگونه می توانند مسئولیت اجتماعی را به بخشی از راهبرد کاری موفق خود تبدیل کنند، و همچنین هدف های توسعه پایدار سازمان ملل (SDGs) بیان کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin