نمایشگاه عكس ویتنام امروز با مشاركت سفارت ویتنام، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در فرهنگسرای ملل، برگزار می‌شود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، نگوین هونگ تاک، سفیر ویتنام در ایران، با هدف بررسی چگونگی برپایی نمایشگاه عكس از هنرمند عكاس ویتنامی در ایران با مهرداد آگاهی، مدیركل همكاری‌های فرهنگی و هنری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دیدار و گفتگو كرد.

سفیر ویتنام در این دیدار با برشمردن همكاری‌های مناسب سیاسی و اقتصادی دو كشور، بر خواست كشورش در گسترش مناسبات فرهنگی با ایران تأكید كرد و با اشاره به چهلمین سالگرد برقرای روابط دیپلماتیك ایران و ویتنام، گفت: مردم ویتنام علیرغم رابطه بسیار خوب سیاسی دو كشور، از اطلاعات مناسبی درباره فرهنگ و هنر ایرانی برخوردار نیستند به همین دلیل سفارتخانه‌های دو كشور رسالت ایجاد این پل ارتباطی میان فرهنگی را برعهده دارند.

وی در ادامه درخواست برگزاری نمایشگاه عكس عكاس ویتنامی به مناسبت چهلمین سال برقراری روابط دیپلماتیك دو كشور تحت عنوان ویتنام امروز كه بخشی از آداب و رسوم، زندگی اجتماعی و فرهنگی مردم ویتنام را به تصویر می‌كشد را ارایه داد.

وی همچنین ضمن اشاره به برخی از دیگر برنامه‌های فرهنگی هنری سفارت ویتنام در تهران، همكاری و تعامل بیش‌تر با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را در این زمینه خواستار شد.

سفیر ویتنام در تهران در پایان خواستار برگزاری این نمایشگاه عكس در دیگر شهرهای ایران نیز شد.

مهرداد آگاهی مدیركل همكاری‌های فرهنگی و هنری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در این دیدار به معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پرداخت و گفت: مردم ویتنام با سابقه ارزشمند مقاومت در برابر بیگانگان، از احترام خاصی در حافظه تاریخی ملت مسلمان ایران برخوردار است و علیرغم محدویت‌های مختلف در برقراری روابط فرهنگی دو كشور در گذشته، مردم ویتنام همواره از احترام ویژه‌ای در نزد افكار عمومی مردم ما برخوردار هستند.

وی در ادامه ضمن اشاره به مجموعه اقدامات صورت گرفته برای برپایی هر چه بهتر نمایشگاه عكس ویتنام، بر آمادگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای بسط و گسترش مناسبات فرهنگی و هنری با كشور ویتنام تأكید كرد و از آمادگی كامل اداره‌كل همكاری‌های فرهنگی هنری این سازمان در تعامل سازنده در این حوزه خبر داد.

مهرداد آگاهی در این دیدار همچنین با اشاره به نقش گسترده و مؤثر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در برگزاری مناسبت‌های فرهنگی و هنری اعم از هفته‌های فرهنگی، هفته‌های فیلم و جشنواره‌های موسیقی و هنرهای تجسمی و نمایشگاهی در خارج از كشور، این ظرفیت‌ها را تجاربی ارزشمند برای تعامل بیش‌تر با ویتنام بیان كرد.

بنا بر اعلام این خبر، نمایشگاه عكس ویتنام امروز از تاریخ 3 تا 9 خرداد ماه با مشاركت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در فرهنگسرای ملل واقع در پارك قیطریه، برگزار می‌شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin