استاندار آذربایجان شرقی همچنین در دیدار با سفیر اندونزی در ایران، بر نقش‌آفرینی این استان در تحکیم و تقویت روابط میان ایران و اندوزی برپایه تعاملات اقتصادی و بازرگانی تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، عابدین خرّم با اشاره به اشتراکات دینی و فرهنگی دو کشور ایران و اندونزی، گفت: ما کشور اندونزی را به عنوان یک کشور بزرگ دوست و برادر که همواره مواضع بسیار ارزشمند و ستودنی داشته می‌شناسیم و روابط این کشور با ایران، الگوی خیلی خوبی از روابط میان کشورهاست.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برخی از ظرفیت‌های استان در بخش‌های صنعت، تولید، کشاورزی و گردشگری، گفت: آذربایجان شرقی به لحاظ اینکه در گذشته جاده ابریشم از آن عبور می‌کرده مورد توجه تجار و بازرگانان جهان بوده و خود این استان هم بخش خصوصی قدرتمندی دارد که جزو پیشروان این عرصه در کشور هستند.

وی اظهار داشت: اتاق بازرگانی ما بسیار فعال است و پیشنهاد عملی من این است که تجار و بازرگانان یکی از استان‌های مهم اندونزی با اتاق بازرگانی تبریز مراوده داشته باشند و با توجه به ظرفیت‌های موجود، ایجاد رابطه خواهرخواندگی تبریز با یکی از شهرهای بزرگ اندونزی نیز میسر خواهد بود.

سفیر اندونزی در ایران نیز با اشاره به سفر آیت‌الله رئیسی به این کشور، گفت: سفر رئیس جمهور ایران به اندونزی نتایج پرباری به همراه داشت و نقطه عطفی برای گسترش روابط دوجانبه به‌ویژه گسترش روابط اقتصادی و زیربنایی دو کشور به شمار می‌رود.

رونی پراستیو یولیانتورو ادامه داد: در این سفر بخشی از تفاهم‌نامه‌ها درخصوص همکاری‌های اقتصادی امضا شد که در حقیقت قدم اول برای توسعه روابط است و مهم‌تر از آن آغاز کارهای اجرایی و بهره‌برداری دولت‌ها و بخش‌های خصوص دو کشور از این قراردادها است.

وی افزود: باور دارم که ظرفیت های بسیار بالایی در زمینه تجاری و اقتصادی بین دو کشور وجود دارد که نیازمند کشف و بهره‌برداری است و لازم است اتاق‌های بازرگانی ما برای تحقق این ظرفیت‌ها همکاری کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin