نفر دوم سفارت مکزیک در تهران بر حفظ و تقویت توافق هسته ای ایران تاکید کرد و گفت: هیچ منع بین المللی برای گسترش فعالیت های هسته ای ایران در جهت منافع صلح آمیز وجود ندارد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، توناتیو رومرو در گفتگو با خبرنگار ایرنا درباره مواضع ترامپ اظهار داشت: ما از فعالیت های هسته ای ایران حمایت می کنیم چرا که این توافق در سطح بین المللی به دست آمده است و باید حفظ و تقویت شود.

وی همچنین درباره روابط دوجانبه فرهنگی تهران – مکزیکوسیتی گفت: سال های بسیاری است که در زمینه روابط فرهنگی بین مکزیک و تهران در همه بخش ها و توسعه این روابط تلاش می شود.

رومرو با تاکید بر ضرورت تلاش برای شناساندن فرهنگ و تمدن دو کشور به ملت های یکدیگر به مشترکات فرهنگی هم اشاره کرد و افزود: ایران و مکزیک دارای تمدن هزاران ساله و تاریخ کهن هستند و اشتراک های فرهنگی بسیاری در بین مردمان دو کشور وجود دارد.

وی اضافه کرد: وجود این اشترک ها می تواند ملت ها را به یکدیگر نزدیکتر کرده، زمینه ساز توسعه روابط اقتصادی و سیاسی نیز باشد.

نفر دوم سفارت مکزیک در تهران درباره همکاری های دو جانبه هم گفت: ما در تلاش برای جذب دانشجویان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه های مکزیک هستیم.

وی افزود: دولت مکزیک پیشنهاد ارائه بورس تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی دانشجویان ایرانی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های مکزیک را داده است.

رومرو گفت: در زمینه های فرهنگی اعم از سینما، عکس و تصویربرداری نیز با هم همکاری هایی داریم و این همکاری ها در قالب برگزاری نمایشگاه ها در حال انجام است.

وی اظهار داشت: در چارچوب قراردادهای حقوقی برای تبادلات کالا و تجارت بین تجار ایرانی و مکزیکی نیز اقدام هایی صورت گرفته که در تلاش برای نهایی کردن این قراردادها هستیم و همه این ها در جهت منافع هر دو کشور خواهد بود.

رومرو تصریح کرد: ما همواره به دنبال توسعه روابط دوستی با ایران در زمینه های مختلف بوده ایم و معتقد هستیم احترام کشورهای اسلامی باید رعایت شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin